Igauņu pilots Juri Vips atzinis, ka izredzes atrast vietu kādā no F2 čempionāta komandām uz nākamo sezonu neizskatās cerīgi. Pagājušajā nedēļā viņš piedalījās “IndyCar” testos un savu nākotni varētu saistīt ar ASV bāzētajām formulu sacensībām.

Pirms kāda laika Vips tika izslēgts no “Red Bull” junioru programmas saistībā ar rasisma skandālu. Neskatoties uz to, viņam tika dota iespēja startēt atlikušajos F2 posmos “Hitech” komandas sastāvā. Pirms pēdējā posma, kas novembra otrajā pusē risināsies Abū Dabī, kopvērtējumā Vips ir desmitajā vietā. Iepriekšējā posmā Moncā viņš sprinta sacīkstē guva pirmo uzvaru šosezon.

“Šogad ir bijušas daudzas iespējas uzvarēt, taču tāda vai savādāka iemesla dēļ to nebija izdevies izpildīt,” stāsta 22 gadus vecais igaunis. “Esmu ļoti priecīgs, ka beidzot tas izdevās, bet šo gadu ceru noslēgt ar vēl kādu uzvaru. Grūti aprakstīt šo gadu – tas bijis tiešām smags. Tas man arī daudz ko iemācījis un esmu audzis gan kā cilvēks, gan pilots. Esmu arī iemācījies, kā tikt pāri sliktiem rezultātiem.”

Iekļūšana rasisma skandālā par viena nepiemērota vārda lietošanu ir pasliktinājusi Vipa izredzes nākamgad turpināt dalību F2 čempionātā. Līdz ar to arī krietni mazinājušās viņa izredzes kādudien startēt “Formulā 1”.

“Aizvien skatāmies, ko nesīs nākamais gads,” stāsta Vips. “Šobrīd izredzes izskatās diezgan grūtas, ņemot vērā, kādā pozīcijā atrodos šajā čempionātā un, kā šī sezona ir pagājusi. Mēs cenšamies, bet vēl neko jaunu nevaru pateikt.”

Pagājušajā nedēļā Vips bija Amerikā, kur Sebringas trasē aizvadīja testus ar “Rahal Letterman Lanigan Racing” komandas “IndyCar” formulu. Trasē dienas laikā devās pieci piloti, un Vips bija otrais ātrākais, par 0.2 sekundēm piekāpjoties tikai Tomam Blomkvistam no “Meyer Shank Racing”.

Tiek baumots, ka 2023. gadā Vips varētu startēt “IndyCar” čempionātā, “Rahal Letterman Lanigan Racing” sastāvā nomainot viduvējus rezultātus rādošo Džeku Hārviju. Šosezon komandā brauca arī Greiems Reihels un Kristians Lundgārds, kurš uz “IndyCar” pārcēlās pēc vairākām F2 pavadītām sezonām un nesekmīgiem mēģinājumiem iekļūt F1. Pastāv arī iespēja, ka pirmo sezonu Amerikā igauņu pilots varētu pavadīt “IndyCar” attīstības seriālā “Indy Lights”.