“Ferrari” pilots Karloss Saincs guvis uzvaru ASV posma kvalifikācijā un sacensības Ostinas trasē uzsāks no pole position. Otrais ātrākais bija spāņa komandas biedrs Šarls Leklērs, taču viņš ticis pie starta vietu soda un startēs ārpus pirmās desmitnieka. Pirmajā starta rindā līdz ar to stāsies Makss Verstapens.

Izšķirošajā kvalifikācijas kārtā jau pēc pirmajiem lidojošajiem apļiem “Ferrari” piloti nonāca vadībā. Leklērs uzrādīja rezultātu 1:34.624, bet Saincs viņam tobrīd piekāpās par 0.159 sekundēm. Trešais ātrākais bija Luiss Hamiltons, bet tikai pēc tam sekoja “Red Bull” braucēji Verstapens un Serhio Peress.

Pēdējā mēģinājumā “Ferrari” braucēji bija vēl ātrāki. Lielisks aplis izdevās Saincam, kurš sasniedza 1:34.356 un izcīnīja iespēju ASV posmā startēt no pirmās pozīcijas. Komandas biedrs Leklērs bija 0.065 sekundes lēnāks un ierindojās otrajā vietā, taču viņam uz sacensībām piespriests desmit starta vietu sods par dzinēja un turbīnas maiņu.

Līdz ar to no otrās pozīcijas startēs Verstapens, kurš kvalifikācijā bija 0.092 sekundes lēnāks par Saincu. Ceturtais labākais bija Peress, zaudējot uzvarētājam nepilnas 0.3 sekundes, taču arī viņam pienākas sods – būs jāstartē par piecām pozīcijām zemāk. Otrajā starta rindā līdz ar to stāsies “Mercedes” braucēji Hamiltons un Džordžs Rasels, kuri bija ap 0.6 sekundēm lēnāki par Saincu un faktiski uzstādīja piekto un sesto rezultātu.

“Top 6” kvalifikācijā noslēdza Lenss Strols, Lando Noriss, Fernando Alonso un Valteri Botass. No šīs četrotnes vēl arī Alonso par dzinēja maiņu pienākas piecu starta vietu sods. Tikmēr Noriss pēdējā kārtā iekļuva vien par mata tiesu, kad Guanju Žou tika anulēts ātrākais rezultāts par trases limitu neievērošanu vienā no līkumu izejām. Sportists ar visiem četriem riteņiem bija izbraucis ārpus baltās līnijas.

Karloss Saincs no pirmās starta vietas startēs trešo reizi šajā sezonā. Silverstounā viņam pole position izdevās pārvērst uzvarā, bet Beļģijā pilots finišēja trešajā pozīcijā.

ASV posma starts tiks dots svētdien plkst. 22:00 pēc Latvijas laika.

Kvalifikācijas rezultāti: