Kādreizējais “Formula 1” braucējs Niks Haidfelds pieteicis dalību pasaules rallijkrosa čempionāta nedēļas nogalei Spānijā. Vācietis izies uz starta RX2e klasē, tāpat kā bijušais “MotoGP” braucējs Karloss Čeka.

Gan Haidfelds, gan mājinieks Čeka sacensībām pieteikti “QEV Motorsport” komandas sastāvā. Kopumā RX2e klasē Spānijas posmā startēs 11 braucēji, arī Laja Sanca, kura vislabāk zināma kā Dakaras rallija dalībniece motociklu kategorijā un leģendārā Karlosa Sainca komandas biedre “Extreme E” rallijreida čempionātā. Gan Haidfeldam, gan Čekam šī būs debija rallijkrosā. Tāpat kā pārējie RX2e klases dalībnieki, viņi startēs ar OMSE izgatavotajām elektriskajām mašīnām.

F1 čempionātā Haidfelds startēja no 2000. līdz 2011. gadam, pārstāvot tādas komandas kā “Prost”, “Sauber”, “Jordan”, “Williams”, “BMW Sauber” un “Renault”. Lai gan viņš tika uzskatīts par ātru un talantīgu pilotu, līdz uzvarām aizsniegties neizdevās. Vairākas reizes Haidfelds izcīnīja otrās un trešās vietas, uz pjedestāla kāpjot kopumā 13 sacīkstēs. Vienreiz sportists startējis no pole position un divreiz uzrādījis sacensību ātrākos apļus. Labāko sezonu Haidfelds aizvadīja 2007. gadā, kad izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā. Vairākas sezonas viņš pavadīja arī “Formulā E”, tāpat startējis Lemānas tipa sacīkstēs. Šobrīd viņam ir 45 gadi.

Tikmēr 50 gadus vecais Čeka ilgu laiku startēja motošosejas sacensībās, laika posmā no 1996. līdz 2007. gadam braucot vadošajā “MotoGP” kategorijā, kas pirms tam bija zināma kā 500cc klase. Spāņu sportists pārstāvējis “Honda”, “Ducati” un “Yamaha” rūpnīcu komandas un labāko sezonu piedzīvoja 1998. gadā, kad izcīnīja ceturto vietu. Uzvarēt “MotoGP” klasē Čekam izdevās tikai divos posmos, bet 24 reizes viņš kāpa uz pjedestāla. Lieliska karjera pēc tam padevās pasaules superbaiku čempionātā (WSBK), kur Čeka brauca no 2008. līdz 2013. gadam. Izdevās uzvarēt 24 sacīkstēs, 49 reizes tika iekarots pjedestāls un 2011. gadā arī izcīnīts tituls.

Barselonas posma dalībnieki RX2e klasē:

Barselonas posma dalībnieki RX1e klasē: