“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs atklājis, ka nākamā gada F1 sacīkšu mašīna tiek veidota pēc atšķirīgas filozofijas nekā šīs sezonas modelis W13, ar ko pagaidām tā arī nav izdevies izcīnīt nevienu uzvaru. Zināms arī, ka vācu vienībai tiks atvēlēts vairāk laika, ko tā drīkstēs pavadīt pie darba vēja tunelī.

Vistuvāk uzvarai Luiss Hamiltons bija svētdien notikušajās sacensībās ASV, taču pat šādu iespēju, kad Makss Verstapens aizkavējās boksos, nespēja izmantot. “Red Bull” pilots izrādījās krietni ātrāks, atguva zaudēto un uzvarēja. Gan Hamiltons, gan Džordžs Rasels šosezon guvuši pa septiņiem pjedestāliem, taču uzvaras izpalikušas.

Zināms, ka būtiskākā kļūda tika izdarīta 2021. gada oktobrī, kad komandas inženieri nolēma izvēlēties, acīm redzot, ne to veiksmīgāko spēkrata grīdas risinājumu, apgalvo Volfs. Uz nākamo sezonu spēkrats tiek būvēts ar pavisam savādākiem pamata risinājumiem.

“Ir pilnīgi skaidrs, ka uz nākamo gadu tiks mainīta mūsu mašīnas DNS,” medijiem sacīja Volfs. “Tas nenozīmē, ka virsbūve izskatīsies krasi savādāk, bet mašīnas arhitektūra, kas ir daļa no DNS, uz nākamo gadu tiks mainīta.”

Atbilstoši F1 noteikumiem, strādājot pie 2023. gada mašīnas, vēja tunelī “Mercedes” būs atļauts pavadīt vairāk laika nekā “Red Bull”, kas jau garantējusi uzvaru Konstruktoru kausā. “Mercedes” šogad visticamāk ieņems trešo vietu, lai gan teorētiski vēl “Ferrari” vienība ir noķerama, jo atrodas 53 punktus priekšā. Jo zemāka vieta tiek izcīnīta, jo vairāk laika tiek atvēlēts darbam aerodinamikas tunelī.

“Pagājušajā gadā mēs bijām vadošā komanda un uzvarējām Konstruktoru kausā,” skaidro Volfs. “Līdz ar to uz šo gadu mums bija par septiņiem procentiem mazāk laika darbam vēja tunelī un daudz mazāk par “Ferrari”. Tagad būs otrādi – mums tiks atļauts strādāt par 14 procentiem vairāk, ja finišēsim trešajā vietā. Tieši tā šie noteikumi tika veidoti, lai būtu iespējams atgūt pārsvaru, ko kāds cits ir ieguvis.”