1997. gada F1 čempions Žaks Vilnēvs paudis viedokli, ka Lensam Strolam vajadzētu liegt iespēju piedalīties nākamajā posmā. Viņaprāt, pilots veica pārlieku bīstamu manevru pret Fernando Alonso, pēc kā abi ASV posmā piedzīvoja sadursmi.

“Amerikā mums bija diezgan aizraujoša sacīkste, taču ne vienmēr pareizo iemeslu dēļ,” pārdomās dalās Vilnēvs. “Redzējām pa mazumiņam no visa – meistarīgu braukšanu, kā arī ļoti bīstamas darbības un pilotus, kas brauca slikti. Tāds ir šis šovs.”

Kanādietis asi kritizējis savu tautieti Strolu, kurš, aizstāvoties no Alonso, pēdējā brīdī mainīja trajektoriju, izraisot abu braucēju sadursmi.

“Kad runāju par bīstamu braukšanu, es ar to domāju Lensu,” skaidro Vilnēvs. “Par sadursmes izraisīšanu viņam vajadzētu aizliegt piedalīties vienā posmā. Kad runa ir par pilotu trajektoriju maiņām taisnēs, FIA ir ļoti pielaidīga – gan F1 čempionātā, gan zemākajās klasēs. Tomēr tas ir bīstamākais, ko pilots var darīt un pēdējais, ko mēs gribam redzēt. Tas ir nožēlojami un ārkārtīgi bīstami.”

Vilnēvs uzskata, ka šādi manevri var beigties pat ar kāda pilota nāvi, tādēļ aicina FIA soģus kritiskāk izvērtēt līdzīgas situācijas.

“Šādi tiek apdraudēti citi piloti, iespējams, pat letāli, jo tā var izraisīt milzīgu avāriju,” saka kādreizējais F1 pilots. “Un tā ir apzināta rīcība, nevis kļūda. Tāpēc tas ir nepieņemami. FIA ir jārīkojas un jāpiešķir lielāki sodi par šādiem manevriem, jo mums ir paveicis, ka līdz šim nekas nav nogājis pavisam greizi. Un šādas lietas sākas jau zemākajās klasēs. F4 un F3 sacīkstēs reizēm šķiet, ka viņi brauc kā datorspēlē. Bet autosacīkstes ir bīstamas.”