F1 pasaules čempionāta pēdējais posms Abū Dabī noslēdzies ar Maksa Verstapena pārliecinošu uzvaru. Šarls Leklērs uz labas stratēģijas rēķina tikmēr pieveica Serhio Peresu, kļūstot par šī gada vicečempionu.

Startā vadību noturēja “Red Bull” piloti – Peress pirmajā līkumā mēģināja cīnīties ar Verstapenu, taču garām netika. Leklērs noturēja trešo vietu, bet Luiss Hamiltons bija pamanījies tikt garām Karlosam Saincam. Jau pirmajā aplī “Ferrari” braucējs mēģināja atgūt zaudēto, Hamiltons līkumā bija spiests izbraukt ārpus trases, uz apmales viņa mašīna palēcās, bet “Mercedes” pilots noturēja ceturto vietu. Tiesneši lēma, ka nav nepieciešams iejaukties. Pēc ilgākas cīņas tikai astotajā aplī Saincs beidzot tika priekšā.

Hamiltons drīz vien zaudēja vēl vienu pozīciju, jo garām tika komandas biedrs Džordžs Rasels, kurš pēc starta bija atkritis aiz Lando Norisa, bet zaudēto atguva. Hamiltons pa radio komandai sūdzējās, ka sākusi zust jauda.

Pirmos pitstopus līderi veica starp 16. un 21. apli, bet pozīciju izkārtojums nemainījās. Peress pēc riepu maiņas nokļuva cieši aiz Verstapena, kamēr Saincs bija nonācis cieši aiz Leklēra. Tiesa gan, drīz vien atstatumi viņu starpā atkal palielinājās. Rasela mehāniķi aizkavējās pie viena no aizmugurējiem riteņiem, kā arī sportists tika pie piecu sekunžu soda par bīstamu manevru, uzsākot kustību pēc pitstopa veikšanas. Tobrīd viņš saglabāja piekto vietu, neatdodot to Hamiltonam.

Arī otrajā boksu apmeklējumā pirmais no vadošajiem sportistiem devās Peress, paveicot to jau 33. aplī. 40. aplī jaunas riepas saņēma arī Saincs un Rasels, izciešot arī sev piespriesto sodu, kamēr pārējie “Top 6” braucēji bija izlēmuši vairs boksos nedoties. Leklērs tādā veidā nonāca otrajā vietā aiz Verstapena, bet Peresam nācās pacīnīties ar Hamiltonu, lai nokļūtu trešajā pozīcijā.

39. aplī sadursmi piedzīvoja Miks Šūmahers un Nikolā Latifi – piloti, kuri nākamgad vairs F1 čempionātā nestartēs. Abi gan spēja turpināt ceļu un nebija nepieciešams trasē sūtīt drošības auto. Pie vainas bija Šūmahers, kurš ar priekšējo antispārnu līkumā aizķēra Latifi formulu. Tiesneši “Haas” pilotam arī piešķīra piecu sekunžu sodu.

Lai gan bija prognozējams, ka Peresam ar svaigākām riepām varētu izdoties noķert un apdzīt Leklēru, pēdējos apļos to īstenot tomēr nesanāca. Vēl pēdējo apli Peress uzsāka nepilnas divas sekundes aiz konkurenta, taču līdz iespējai apdzīt netika. Verstapens tā arī finišēja visiem priekšā un guva 15. uzvaru šosezon, Leklērs finišēja otrais un kļuva par 2022. gada F1 vicečempionu. Peresam gan šajā sacīkstē, gan sezonas kopvērtējumā trešā pozīcija. Savukārt “Ferrari” izdevies noturēties priekšā “Mercedes” cīņā par otro vietu Konstruktoru kausā.

Tālāk Jasmarinas trasē finišēja Saincs un Rasels, tāpat pirmajā desmitniekā iekļuva Noriss, Estebans Okons, Lānss Strols, Daniels Rikjardo un Sebastians Fetels, kura F1 karjera līdz ar to ir noslēgusies.

Savas pēdējās sacensības “Alpine” sastāvā ar izstāšanos tehnisku problēmu dēļ pabeidza Fernando Alonso. Lai gan bija iespējas finišēt pirmajā desmitniekā, veterāns bija spiests izbraukt boksos, kur izkāpa no mašīnas. Jau nākamgad viņš nomainīs Fetelu “Aston Martin” komandā.

Dažus apļus pirms finiša izstājās arī Hamiltons, kurš tobrīd atradās ceturtajā pozīcijā un jau gatavojās aizstāvēties no Sainca. Hidraulikas problēmu dēļ nācās doties boksos, līdz ar to šī ir pirmā sezona Hamiltona F1 karjerā, kad viņš nav uzvarējis nevienā posmā.

Abū Dabī GP rezultāti:

F1 kopvērtējums: