Abū Dabī trasē aizvadīts “Formula 2” sezonas noslēdzošais posms, kurā uzvaras izcīnīja Liams Lavsons un Ajumu Ivasa. Pateicoties sekmīgam sniegumam, trešo vietu čempionāta kopvērtējumā nodrošinājis Lavsons.

Jau iepriekšējā F2 posmā Moncā, kas norisinājās septembrī, titulu priekšlaicīgi nodrošināja brazīliešu braucējs Felipe Drugovičs. Tikmēr francūzis Teo Puršērs uz Jasmarinas trasi devās, atrodoties drošā otrajā pozīcijā. Viņam šī nedēļas nogale nebija pārāk veiksmīga, sprinta sacīkstē sportists ierindojās devītajā vietā, bet galvenajā braucienā izstājās. Neskatoties uz to, viņš izcīnījis otro vietu šī gada kopvērtējumā.

Ļoti spraiga cīņa tikmēr notika par trešo vietu, jo nākamos pilotus pirms sacensībām Abū Dabī šķīra pavisam niecīgs atstatums. Kā trešais pēdējo posmu uzsāka Logans Sardžents, kurš pirms kāda laika tika pie līguma ar “Williams” komandu uz nākamo F1 sezonu. Tiesa gan, viņš vēl nebija garantējis pietiekoši daudz punktus, lai varētu iegūt F1 superlicenci, tādēļ šajā nedēļas nogalē nedrīkstēja būt pārāk zemu. Amerikānis savu uzdevumu izpildīja, braucienos sasniedzot sesto un piekto vietu. Ar to nepietika, lai noturētu trešo vietu F2 kopvērtējumā, bet bija gana, lai tiktu pie superlicences. Tas nozīmē, ka viņš ir garantējis iespēju nākamgad debitēt “Formulā 1”. Tāpat Sardžents kļuvis par šīs F2 sezonas labāko debitantu.

Trešajā vietā šosezon ierindojas “Carlin” komandas pilots Lavsons, kurš uzvarēja pirmajā braucienā, aiz sevis atstājot Ričardu Veršūru un jau kronēto F2 čempionu Drugoviču. Otrajā sacīkstē, kas notika šodien, uzvarēja sezonas debitants Ivasa no DAMS nometnes, Drugovičs bija otrais, bet Lavsons – trešais.

Pirmajā braucienā drīz pēc starta visai pamatīgu sadursmi un avāriju piedzīvoja Džehans Daruvala un Enco Fitipaldi. Pēc negadījuma sacensības uz laiku tika pārtrauktas.

Igaunis Juri Vips iepriekšējā posmā Itālijā sprinta sacīkstē guva vienīgo uzvaru sezonā, bet Abū Dabī trasē sestdien izcīnīja 12. vietu, kamēr šodienas sacīkstē bija astotais. Kopvērtējumā viņš izcīnījis 11. vietu, taču vēl nav zināms, ko darīs nākamajā sezonā. Pastāv iespēja, ka Vips karjeru varētu turpināt Amerikā.

Komandu vērtējumā šosezon titulu nodrošinājusi “MP Motorsport” vienība, ko pārstāvēja čempions Drugovičs un kopvērtējumā 14. vietu izcīnījušais Klemēns Novalaks.

2022. gada F2 kopvērtējums: