Riepu ražotājs “Pirelli” nācis klajā ar statistiku, kas apliecina, ka apdzīšanu skaits aizvadītajā sezonā, salīdzinājumā ar 2021. gadu, palielinājies par 30 procentiem.

Šogad pirmo sezonu F1 čempionātā tika startēts ar jaunās paaudzes sacīkšu spēkratiem. Tehniskie noteiktumi tika veidoti tā, lai piloti varētu aizvadīt ciešākas savstarpējās cīņas. Lai gan izskanējis viedoklis, ka iecerēto nav izdevies panākt gluži cerētajā apjomā, kopumā apdzīšanu kļuva vairāk.

Pērn 22 posmu laikā tika reģistrētas 599 apdzīšanas, kamēr šosezon, kad arī notika 22 posmi, fiksētas 785 apdzīšanas. “Pirelli” F1 nodaļas vadītājs Mario Isola paskaidro, ka statistikā vērā ņemtas tikai pilnvērtīgās apdzīšanas, neskaitot pozīciju iegūšanu vai zaudēšanu uz boksu apmeklējumu vai dažādu neveiksmju rēķina.

“Diemžēl ir sarežģīti iegūt statistiku, kad viņi viena apļa laikā viens otru apdzen divas vai trīs reizes, kā tas bija Džidā vai dažās citās trasēs,” stāsta Isola. “Ja pēc tam taisnē viņi atkal ir iepriekšējās pozīcijās, to visu ir grūti aprēķināt. Tāpēc ņemtas vērā tikai reālās apdzīšanas. Manuprāt, rādītājs ir ļoti labs, par 30 procentiem lielāks nekā pagājušajā gadā.”