Austrāliešu pilots Daniels Rikjardo ir oficiāli apstiprināts “Red Bull” komandas sastāvā uz nākamo “Formula 1” sezonu, un viņa uzdevums būs pildīt trešā braucēja pienākumus.

Rikjardo tā ir atgriešanās “Red Bull” vienībā pēc četru gadu pārtraukuma. Austriešu komandā viņš startēja no 2014. līdz 2018. gadam, bet pēc tam pārstāvēja “Renault” un “McLaren” vienības.

Neskatoties uz to, ka pērn Moncas posmā Rikjardo izcīnīja “McLaren” tās pirmo uzvaru kopš 2012. gada, kopumā ar viņa sniegumu komanda nav bijusi apmierināta. Jau pagājušajā gadā komandas biedrs Lando Noriss izcīnīja par 45 punktiem vairāk. Šogad deficīts sasniedza jau 85 punktus. Gadu pirms līguma termiņa beigām tika pieņemts lēmums šķirt sadarbību, un jau nākamgad viņa vietā startēs debitants Oskars Piastri.

“Red Bull” komanda paziņojusi, ka Rikjardo pienākumos ietilps dalība testu braucienos, darbs simulatorā, kā arī mārketinga aktivitātes.

“Mans smaids izsaka visu – esmu bezgala priecīgs atgriezties mājās “Oracle Red Bull Racing” komandā kā viņu trešais pilots uz 2023. gadu,” saka 33 gadus vecais Rikjardo. “Man ir daudz patīkamu atmiņu par šeit pavadīto laiku, un es ļoti novērtēju, ka Kristians Horners un Helmuts Marko mani pieņēmuši atpakaļ. Dot savu ieguldījumu labākajā F1 komandā, tā man personīgi šķiet pievilcīga iespēja. Tas arī dos man laiku uzlādēties un pārorientēties.”

Kā zināms, Rikjardo mērķis ir rast iespēju 2024. gada sezonā atgriezties F1 čempionātā. Tiesa gan, uz nākamajiem diviem gadiem “Red Bull” jau ir līgumi ar pamatsastāva braucējiem Maksu Verstapenu un Serhio Peresu.