Atsaucoties uz žurnāla “Forbes” sniegto informāciju, šogad pelnošākais pilots F1 pasaules čempionātā ir titula ieguvējs Makss Verstapens. Tikai aiz viņa seko Luiss Hamiltons, bet trešo lielāko naudas summu nopelnījis Fernando Alonso.

Iepriekšējos gados dažādos pilotu algu statistikas apkopojumos pārliecinošā pirmajā vietā allaž gozējies “Mercedes” pilots Hamiltons. Pēc divām sezonām, kurās titulu nav izdevies izcīnīt, viņš vairs nav lielākās naudas saņēmējs “Formulā 1” – tagad priekšā Verstapens.

Jāņem gan vērā, ka pilotu algas ir konfidenciāla informācija un skaidri nevar zināt, vai “Forbes” sniegtie dati ir pilnībā precīzi. Tomēr aptuveno kopainu tie iezīmē pavisam noteikti.

Pēc žurnāla sniegtās informācijas, Hamiltonam gan aizvien ir lielākā pamatalga, taču viņš šogad nav saņēmis piemaksas, līdz ar to nopelnījis 55 miljonus ASV dolāru (USD). “Red Bull” pilota Vertapena alga bijusi 40 miljoni, otrā lielākā no visām, bet bonusos pēdējo divu sezonu čempions šogad saņēmis 20 miljonus, tātad nopelnījis par pieciem miljoniem vairāk nekā Hamiltons.

Lai gan Fernando Alonso šogad ne reizi nekāpa uz pjedestāla, “Alpine” viņam maksā lielu pamatalgu – 30 miljonus USD, kas sportistu ierindo trešajā vietā. Seko Serhio Peress ar 26 miljoniem, summējot kopā algu un piemaksas, kā arī Šarls Leklērs ar 23 miljoniem. Viņi šogad sacentās par vicečempiona titulu, ko pēdējā posmā Abū Dabī izcīnīja “Ferrari” braucējs Leklērs.

“Top 10” pelnošākie piloti 2022. gadā (skaitļi norādīti miljonos USD):

Pilots Komanda Alga Bonusi Kopā
Makss Verstapens Red Bull 40 20 60
Luiss Hamiltons Mercedes 55 0 55
Fernando Alonso Alpine 30 0 30
Serhio Peress Red Bull 10 16 26
Šarls Leklērs Ferrari 12 11 23
Sebastians Fetels Aston Martin 15 2 17
Daniels Rikjardo McLaren 15 2 17
Karloss Saincs Ferrari 8 7 15
Lando Noriss McLaren 5 6 11
Džordžs Rasels Mercedes 3 7 10