Uzņēmējs Kalvins Lo paziņojis par ieceri izveidot savu “Formula 1” komandu un 2026. gada sezonā startēt ar to pasaules čempionātā.

Britu prese vēsta, ka Lo izskata dažādas iespējas, ieskaitot kādas citas komandas pārņemšanu. Jau šobrīd viņš veic pārrunas ar vairākām esošajām vienībām un arī pilotiem.

“Ar kādu no pašreizējām komandām to izdarīt būtu ātrāk,” laikrakstam laikrakstam “Daily Star” skaidro Lo. “Lai ar savu komandu nokļūtu uz starta, tas reāli nebūtu ātrāk par 2026. gadu.”

Kalvins Lo ir izpilddirektors uzņēmumā “RE Lee International”, kas ir pasaulē lielākā dzīvības apdrošināšanas kompānija. Viņa bagātība tiek lēsta nepilnu divu miljardu eiro apmērā.

“Neesmu tik gudrs, lai pats varētu vadīt komandu,” neslēpj Lo. “Lai kāds arī nebūtu mans ieguldījums, tas būs finansiāls. Šobrīd “Formulā 1″ ir daudzas iespējas.”

Jau pašlaik Lo ir iesaistīts F1 čempionātā caur amerikāņu investīciju uzņēmumu “Dorilton Capital”, kam pieder leģendārā “Williams” komanda.

“Pēdējos gados pie manis vērsušies daudzi F1 pasaules spēlētāji,” stāsta uzņēmējs. “Tās bijušas gan komandas, gan ļoti mērķtiecīgi potenciālie komandu īpašnieki vai investori. Es priecāšos par būšanu iesaistītam jebkādā statusā.”

Tagadējās F1 komandas bez entuziasma skatās uz to, ka klāt varētu nākt kāda jauna vienība, ņemot vērā, ka tas samazinātu izcīnāmās naudas balvas. Arī F1 vadītājs Stefano Domenikali atzinis, ka svarīgākais ir saglabāt esošās desmit komandas. Pat tāda apjomīga sacīkšu komanda kā “Andretti Autosport”, kas vēlas tuvāko sezonu laikā ienākt čempionātā un tam jau ir pieteikusies, saskārusies ar lielu pretestību un aizvien nav saņēmusi apstiprinājumu.