Par ceļu satiksmes noteiktumu rupju pārkāpšanu, kas tika izdarīts pirms dažiem gadiem, F2 čempionāta pilots Amorī Kordīls zaudējis savu autovadītāja apliecību un saņēmis naudas sodu. Vēl nav zināms, kā tas atsauksies uz viņa karjeru autosportā.

Pārkāpumu Kordīls veica vēl 2020. gadā, bet policijas redzeslokā tas nonāca vien nesen, kad video ar ātruma pārsniegšanu tika publicēts “TikTok”. Tagad video jau dzēsts, bet tajā bija redzams, kā automobilis, ar ko pārvietojas F2 pilots Kordīls, būtiski pārsniedz ātrumu. Apdzīvotā vietā, kur atļauts braukt ar 50 km/h, viņš traucies ar 179 km/h.

Video piesaistīja Beļģijas policijas uzmanību, un tiesa Kordīlu atzina par vainīgu pārkāpuma izdarīšanā. 20 gadus vecajam autosportistam piemērots 3600 eiro liels naudas sods, kā arī uz sešiem mēnešiem atņemta autovadītāja apliecība.

Pats Kordīls tiesā noliedza, ka būtu atradies pie stūres. Automobilis, ar ko izdarīts pārkāpums, piederēja Kordīla tēvam un nebija skaidri redzams, kurš ir pie stūres. Tomēr tiesa nenoticēja versijai, ka pie stūres atradies kāds cits. Tobrīd arī beļģim vēl neesot bijušas autovadītāja tiesības, bet Beļģijas medijs HLN vēsta, ka viņš tās par 450 eiro iegādājies internetā.

Uzzinot par šo gadījumu, F2 čempionāta priekšēdētājs Bruno Mišels sacīja: “Iespējams, par to būs jāapspriežas ar FIA, lai saprastu, kā uz to reaģēt un, vai nav nepieciešams veikt kādus īpašus pasākumus. Šo faktu mēs, protams, nevaram ignorēt.”

Šī turklāt nav pirmā reize, kad Kordīla vārds saistīts ar būtisku ātruma pārsniegšanu uz publiskajiem ceļiem. Iepriekš jau ticis publicēts video, kurā automašīna, ar ko sportists pārvietojas, pa šoseju traucas ar 185 km/h. Arī toreiz viņš apgalvoja, ka nav atradies pie stūres, bet nekādas sekas neradās.

Šogad Amorī Kordīls aizvadīja debijas sezonu “Formulā 2”, kur pārstāvēja “Van Amersfoort Racing” vienību. Punktus viņš izcīnīja vairākās sacīkstēs sezonas beigās, kopvērtējumā ierindojoties 17. pozīcijā. Nākamgad pilots pievienosies “Alpine” junioru braucējam Džekam Dūnenam “Virtuosi Racing” komandā.