Nesen tika paziņots, ka Miks Šūmahers nākamo sezonu pavadīs “Mercedes” testpilota amatā. Pēc ne pārāk uzmundrinošām divām sezonām “Formulā 1”, tagad viņam būs laiks, lai psiholoģiski atgūtos. Sportista tēvocis Ralfs Šūmahers pat cer, ka jau 2023. gadā Mikam varētu rasties iespēja aizvadīt kādu posmu šajā spēcīgajā komandā.

F1 čempionātā Šūmahers pārstāvēja “Haas” nometni, bet paralēli ietilpa “Ferrari” braucēju akadēmijā. Itālijas autoražotājs ar sportists sadarbību nolēma neturpināt – tika paziņots, ka vienošanās panākta mutiski. Vēlāk kļuva zināms, ka arī “Haas” viņu savās rindās redzēt negrib.

“Tagad viņam ir vajadzīgs laiks, lai visu sagremotu,” sacīja sportista mentors Sebastians Fetels. “Tomēr jāņem vērā, ka viņa mašīna nebija nekas īpašs, un komanda pieļāva daudzas kļūdas.”

Tagad Šūmaheram priekšā pārejas sezona, kuras laikā viņš cer tikt pie līguma, lai 2024. gadā atkal varētu būt uz starta.

“Mikam tagad ir svarīgi, lai viņš būtu komandā, kur jaunais braucējs var sajust siltumu – kur viņš jūt, ka viņam kāds stāv aiz muguras,” stāsta kādreizējais F1 pilots Hanss-Joahims Štuks. “Ar savu personību un veidu, kā viņš strādā, Miks ātri iemīlēs “Mercedes” komandu. Cilvēki redzēs, ko viņš spēj.”

Tam piekrīt pilota tēvocis Ralfs Šūmahers: “Protams, būtu daudz labāk, ja 2023. gadā viņam būtu pamatsastāva vieta kādā komandā, taču tādā vadošajā komandā kā “Mercedes” viņš var daudz iemācīties. Turklāt, kas zina – varbūt kā rezerves pilotam viņam radīsies iespēja aizvadīt kādas sacīkstes.”