Pieredzes bagātais F1 inženieris Marks Sleids apgalvo, ka Kimi Raikonens ir labākais pilots, ar ko viņam nācies strādāt.

Iepriekš Sleids darbojies tādās lielajās komandās kā “McLaren”, “Renault” un “Mercedes”, bet pirms kāda laika pievienojās “Haas” nometnei, kļūstot par Kevina Magnusena inženieri. Vislabāk viņš zināms kā speciālists, kurš strādājis pie Raikonena sacīkšu spēkratiem, taču Sleida pieredzē ir arī sadarbība ar Miku Hakinenu, Fernando Alonso un Mihaelu Šūmaheru.

“Manā skatījumā, Kimi ir labākais pilots, ar ko esmu strādājis, lai noregulētu mašīnu,” intervijā “Motorlat” atzinis Sleids. “Viņš ir pilnīgi fenomenāls. Tas, kā viņš spēja sajust izmaiņas, ir pārsteidzoši. Kad izmainīju regulējumus, viņš vienmēr pastāstīja, kas tagad ir labāk un sliktāk. Viņš mēdza teikt, ja es atrisināšu to vai to, viņš brauks ātrāk, līdz ar to es varēju vienkārši koncentrēties uz savu darāmo. Daudziem pilotiem ir grūtības būt tik sīkumainiem.”

Sleids arī atzīst, ka Raikonenam piemitis “sestais prāts”, spējot sajust, ka ar mašīnu kaut kas nav kārtībā.

“Protams, viņš nevarēja pateikt, kas tieši ir pie vainas,” viņš skaidro. “Ja es paskatījos un neko nespēju atrast, labāk bija paskatīties vēlreiz, jo bija lielas izredzes, ka kaut kas tiešām nav labi. Ar viņu strādāt, tas bija labs laiks – bija prieks kopā strādāt. Viņš vienkārši bija lielisks, un tā tas bija vienmēr.”

Savu ļoti ilgo F1 braucēja karjeru Kimi Raikonens noslēdza pēc 2021. gada sezonas. Aizvadīto 349 sacīkšu laikā somu pilots guva 21 uzvaru un 103 reizes kāpa uz pjedestāla. 2007. gadā Raikonens ar “Ferrari” kļuva par F1 čempionu.