Saūda Arābijā notiekošajā Dakaras rallijā pēc 368 kilometrus garā pirmā ātrumposma automašīnu ieskaitē vadībā nonācis 1990. un 1992. gada WRC čempions Karloss Saincs.

60 gadus vecais Karloss Saincs, kurš Dakaras rallijā triumfējis četras reizes, lielāko daļu ātrumposma atradās iedzinējos, kamēr līderpozīcijā turējās viņa “Audi” komandas biedrs Matiass Ekstroms. Zviedru braucēja pārsvars vienubrīd pat sasniedza 2 minūtes, tomēr ātrumposma izskaņā zaudētais laiks lika Ekstromam samierināties ar trešo pozīciju 33 sekundes aiz Sainca.

Starp abiem “Audi” pārstāvjiem iespraucās Sebastjēns Lēbs ar “Prodrive”. Francūzis no līdera atpaliek tikai 10 sekundes. Neilgi pēc finiša sasniegšanas Ekstromam tika piešķirts 15 minūšu sods (visticamāk par kontrolpunkta izlaišanu).

Jāuzslavē arī ceturtās vietas īpašnieks – “GCK” komandas izveidotājs Gerlēns Šišerī, kuru Latvijas līdzjutēji labāk iepazinuši, pateicoties startiem pasaules rallijkrosa čempionātā. Bez 1 minūtes soda par ātruma pārsniegšanu aizliegtajā zonā, Šišerī pat būtu noslēdzis dienu trešajā vietā, kas tagad tikusi vietējai zvaigznei Jazidam Al Radži.

Ne parāk sekmīgs sākums abu iepriekšējo gadu uzvarētājiem – Nasirs Al-Atija atpaliek jau 7 minūtes un ierindojas astotajā pozīcijā, kamēr Stefans Petransels ir vēl nepilnas divas minūtes tālāk devītajā vietā.

2020. gada uzvarētājs Rikijs Brabeks ar “Honda” nonācis vadībā motociklu ieskaitē, kur viņam seko ierastie konkurenti no “KTM” nometnes Kevins Benavidess un Tobijs Praiss, kamēr izstāšanos pēc kritiena jau nācies piedzīvot pagājušā gada uzvarētajam Semam Sanderlandam. Viņš nogādāts slimnīcā, lai veiktu medicīniskās pārbaudes.

Lietuvas līdzjutējus uz brīdi iepriecināja Rokas Baciuška, uzrādot labāko rezultātu SSV ieskaitē (bagijiem). Īsi pēc finiša izrādījās, ka arī Baciuška saņēmis 15 minūšu sodu, kas licis viņam atkāpties uz devīto vietu.

Visi rezultāti katrā klasē atrodami ŠEIT.