Ņemot vērā, ka plānots atvieglot ierobežojumus attiecībā uz “Covid-19” izplatību, šogad Ķīnas GP tomēr varētu notikt.

Tā kā šajā valstī valda strikti ierobežojumi, kas attiecas arī uz ieceļošanu, pēdējos trīs gadus Ķīnas GP izcīņa nav notikusi. Šanhajas trasē plānotās sacīkstes bija iekļautas 2023. gada provizoriskajā kalendārā, tomēr vēlāk tika atceltas, jo nebija skaidrības, vai ierobežojumi tiks mazināti.

Lai gan sākotnēji tika ziņots, ka vietā nāks cits posms, Ķīnas GP paredzētais datums tomēr netika aizpildīts. Pašlaik nākamās sezonas kalendārā paredzētas 23 sacīkšu nedēļas nogales.

Tagad kļuvis zināms, ka no 8. janvāra Ķīnā ieceļojušajiem vairs nebūs jādodas karantīnā. “Motorsport.com” vēsta, ka Ķīnas posma organizatori, uzzinot šos jaunumus, sākuši iekšējās pārrunas un jau sazinājušies arī ar “Formula 1” vadību. Šobrīd tiek spriests par iespējām posmu tomēr rīkot.

Provizoriskajā kalendārā par Ķīnas posma norises datumu bija nolikts 16. aprīlis – divas nedēļas pēc sacensībām Austrālijā un divas nedēļas pirms došanās uz Azerbaidžānu.

Tikmēr no loģistikas viedokļa skaidrība jāvieš līdz janvāra beigām, kad jau jābūt saplānotai F1 komandu ekipējuma kravu plūsmai ar kuģiem uz aizokeāna posmiem. Līdz ar to vēl ir laiks, lai pilnvērtīgi sagatavotos Ķīnas GP atgriešanai kalendārā, ja visām pusēm izdosies vienoties.