Līdzšinējais Dakaras rallija līderis Karloss Saincs sacensību trešajā posmā piedzīvoja tehniskas problēmas un zaudēja daudz laika. Ātrākais bija Gerlēns Šišerī, bet par jauno līderi kopvērtējumā kļuvis Nāsirs El-Atija.

Šodien sportisti Saūda Arābijas plašumos mēroja ceļu no Alulas uz Hailu, kopumā nobraucot 669 km, no kuriem 447 km tika veikti ar laika kontroli. “Audi” komandas pilots Sainss uz ātrumposma startu devās ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru pār El-Atiju. Pirmajā posmā bija uzvarējis Sainss, bet otrajā ātrākais bija “Toyota” vienības pārstāvis El-Atija.

Lieliski uzsāktā cīņa par uzaru Sainsam tika pamatīgi iedragāta pēc veiktiem 213 kilometriem, kad radās problēma ar vienu no elektriskā spēkrata aizmugurējiem riteņiem. Tas viņam maksāja aptuveni pusstundu.

Ātrākais šodien automobiļu klasē bija franču pilots Gerlēns Šišerī, kurš startē savas komanas “GCK Motorsport” sastāvā ar “Prodrive Hunter” automobili. El-Atija uzrādīja piekto rezultātu, bet ar to bija pietiekami, lai pārņemtu vadību Dakaras rallijā. Tagad katariešu sportists par 13 minūtēm pārspēj Jazīdu El Radži, bet 20 minūtes zaudē jau trešajā vietā nonākušais Stefans Petransels.

Lietuviešiem bija labs ātrums, taču iepriekš zaudētais laiks viņiem neļauj atrasties augstās pozīcijās kopvērtējumā. Vaidots Žala sasniedza septīto rezultātu, kamēr Benedikts Vanags ieņēma 18. pozīciju trešajā posmā.

Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ vēlāk organizatori pieņēma lēmumu apturēt sacensības pie 240 km atzīmes, kur atrodas viens no degvielas uzpildes punktiem. Dalībnieki, kas tobrīd nebija tikuši tālāk, turpmāko ceļu uz bivoku mēroja pārbrauciena režīmā.

Smago auto klasē uzvaru guva Martins Maciks, bet kopvērtējumā viņš pēc otrajā posmā piedzīvotajām neveiksmēm ir nepilnu stundu aiz līdera. Alešs Lopraiss zaudējis vadību, bet uz pirmo vietu tagad pakāpies Jaroslavs Valtrs, kurš viņu pārspēj par piecām minūtēm.

Motociklu klasē otrdien uzvarēja Daniels Sanderss un viņš tagad līderis arī sacensību kopvērtējumā. Pēc veiktiem 273 kilometriem kritienu piedzīvoja Rikijs Brabeks, kurš ar muguras traumu nogādāts slimnīcā. Pieskaitot Semu Sanderlendu, divās dienās izstājušies divi no bijušajiem Dakaras uzvarētājiem šajā klasē.

Dakaras rallija rezultāti pēc 3. posma

Auto:

Smagie auto:

Moto:

Visi rezultāti >>