Pēdējās dienās laikapstākļi viesuši korekcijas Dakaras rallija norisē. Svētdien tika aizvadīts sacensību astotais posms, savukārt atpūtas diena būs pirmdien. Šodien ātrākais bija “Audi” pilots Karloss Saincs, bet viņš saņēma sodu un rezultātā pirmā vieta pienācās Sebastjēnam Lēbam no “Bahrain Raid Xtreme” vienības.

Pēc izmaiņām sacensību maršrutā, šodien dalībnieki veica 822.94 km garu ceļu no Ad Davadimi uz Rijādu, ar laika ieskaiti mērojot 346 km. Atgādinām, ka septītais posms motociklu un kvadriciklu klasēm nenotika, bet pārējām tika mainīts. Pēc atpūtas dienas būs jāveic vēl seši posmi.

Automobiļu klasē Saincs šodien par pusotru minūti pārspēja Sebastjēnu Lēbu, bet tika pie piecu minūšu soda par ātruma pārsniegšanu ierobežojumu zonā, kas viņu atsvieda uz trešo pozīciju. Sacensību līderis Nāsirs El-Atija bija otrais, bet Lēbs viņu pārspēja par vairāk nekā divām minūtēm. Jāpiemin, ka divu dienu garumā sportisti veica maratonu, kas nozīmē, ka tehniskā palīdzība no malas nebija atļauta.

Kopvērtējumā “Toyota” rūpnīcas komandas braucēji aizvien ieņem pirmās divas vietas. El-Atija ir vairāk par stundu priekšā Henkam Lateganam, bet trešo vietu saglabā Lukass Moraess, kurš brauc ar “Overdrive” komandas “Toyota” pikapu. Lēbs, kurš iepriekš piedzīvoja vairākas neveiksmes, tagad pakāpies jau līdz ceturtajai vietai, līderim gan zaudējot gandrīz divas stundas.

Smago spēkratu klasē vadību palielinājis Alešs Lopraiss. Astotajā posmā čehu pilota ekipāža bija vien trešā ātrākā, kamēr uzvarēja Martins Maciks, bet otrais bija Mičels van der Brinks. Iepriekš tikai divas minūtes aiz Lopraisa esošais Martins van den Brinks šodienas uzvarētājam pazaudēja gandrīz 18 minūtes, kopvērtējumā noturot otro vietu, bet zaudējot jau daudz vairāk.

Ļoti spraiga cīņa par uzvaru norit motociklu klasē, kur pašlaik vadībā “Husqvarna” rūpnīcas braucējs Skailers Hovss. 1 minūti un 13 sekundes zaudē gan Kevins Benavidess, gan Meisons Kleins. Arī vairāki citi sportisti vēl reāli pretendē uz uzvaru. Astotajā ātrumposmā labākais bija “Hero” komandas braucējs Ross Brančs, kurš par vairāk nekā trim minūtēm uzveica Danielu Sandersu un Kleinu.

T3 kategorijā ātrākais bija Žoao Ferreira, bet vadību aizvien saglabā Giloms de Meviuss, kuram tagad vairs tikai trīs minūtes zaudē Ostins Džonss. Roks Bacjuška šoreiz palika ārpus “Top 10” braucējiem, bet noturējis vadību T4 klases kopvērtējumā. Tuvākais sekotājs Mareks Goczals šobrīd zaudē tikai četras ar pusi minūtes. Astotajā posmā ātrākais bija Džeremiass Gonzaless Ferioli. Manuels Anduhars uzvarēja kvadriciklu klasē, bet līdera godu aizvien saglabā Aleksandrs Žirū.

Sacensības turpināsies otrdien, kad braucēji mēros 710 km no Rijādas uz Haradu, ar laika ieskaiti veicot 439 km garu ātrumposmu.

Dakaras rallija rezultāti pēc 8. posma

Auto:

Smagie auto:

Motocikli:

Visi rezultāti >>