Pagājušās nedēļas nogalē ASV norisinājās Deitonas diennakts autosacīkstes “Rolex 24 at Daytona”, otro gadu pēc kārtas uzvaru svinot “Meyer Shank Racing” komandai.

Pagājušajā gadā Deitonā triumfēja Elio Kastronevess, Saimons Paženo, Olivers Džarviss un Toms Blomkvists. Šogad uzvarētāju komandas sastāvā bija notikušas izmaiņas, jo Džarvisa vietā startēja Kolins Brauns. Šī četrotne tad arī izrādījās nepārspējama.

Prestižās diennakts sacīkstes norisinājās jau 61. reizi. Lai gan daudzi gaidīja, ka labāks ātrums būs “Cadillac V-LMDh” prototipiem, dubultuzvaru izdevās izcīnīt ar “Acura ARX-06” braucošajām komandām. Kastronevesa, Paženo, Blomkvista un Brauna četrotne finišēja tikai četras sekundes priekšā “Wayne Taylor Racing” vienības braucējiem Rikijam Teiloram, Felipem Albukerkem, Luī Deletrazam un Brendonam Hārlijam.

Labākie no “Cadillac” nometnes bija Sebastjēns Burdē, Rendžers van der Zande un Skots Diksons, kuri pārstāvēja “Chip Ganassi Racing” un finišēja deviņas sekundes aiz uzvarētājiem. Arī ceturto un piekto vietu guva komandas ar “Cadillac” prototipiem, kamēr sestā vieta absolūtajā ieskaitē un GTP klasē pienācās braucējiem ar BMW.

Kamēr “Meyer Shank Racing” komandai šī ir otrā uzvara Deitonā pēc kārtas, jau trešo gadu pirmo vietu izcīnījuši sportisti, kas startē ar “Acura” markas automašīnu. Pirms diviem gadiem to paveica “Wayne Taylor Racing”. Arī togad uzvarētāju komandā startēja Kastronevess, kuram līdz ar to šī ir trešā uzvara pēc kārtas un trešā arī visā karjerā. Paženo un Blomkvistam šī ir otrā uzvara Deitonā, Braunam – pirmā.

LMP2 klasē uzvaru šogad izcīnījusi “Proton Competition” komanda ar “Oreca LMP2 07” prototipu. Uzvarētāju komandā brauca Freds Pūrdeds, Frančesko Piči, Džeimss Alens un Džianmarija Bruni. Jāpiebilst, ka finišā šīs klases uzvarētāji otrās vietas ieguvējus pārspēja par nieka 0.016 sekundēm.

Entonijs Mantella, Veins Boids, Niko Varone, Tomass Merils (“Duqueine D08”) uzvarēja LMP3 kategorijā. Romans de Andželiss, Marko Sorensens, Ījans Džeimss un Darens Tērners (“Aston Martin Vantage GT3”) bija labākie GTD klasē, bet Kūpers Makneils, Daniels Džunkadella, Žils Gudons un Maro Engels (“Mercedes AMG GT3”) triumfēja GTD PRO vērtējumā.

Rezultāti:

Pilni rezultāti >>