Neilgi pirms Ņujorkā plānotās “Red Bull Racing” jaunās mašīnas prezentācijas uzvirmojušas baumas, ka F1 čempionvienība jau pēc dažām dienām paziņos par sadarbības uzsākšanu ar ASV autoražotāju “Ford”.

2023. gada “Red Bull” sacīkšu mašīnas prezentācija notiks šo piektdien, 3. februārī un daudzus izbrīnījis fakts, ka tā plānota Ņujorkā. Daudzi avoti ziņo, ka šāda lokācijas vieta izvēlēta saistībā ar gaidāmo lielo paziņojumu par apvienošanos ar “Ford”.

“3. februārī Ņujorkā paredzēta “Red Bull” mašīnas prezentācija,” savā “Twitter” kontā raksta F1 biznesa ziņu reportieris Vinčenco Landino no medija “The Qualifier”. “Daži mani avoti atklāj, ka “Ford” tajā pašā datumā sūtīs uz Ņujorku dažus savus satura veidotājus un influencerus. Sagadīšanās?”

Vēl Dakaras rallija laikā Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Mohameds Ben Sulajems žurnālistiem sacīja, ka “drīzumā vēl viens autoražotājs varētu parakstīt līgumu par dalību čempionātā sākot ar 2026. gadu, kad stāsies spēkā jaunie tehniskie noteikumi dzinējiem”.

Pirms kāda laika kļuva zināms, ka potenciālā jaunā komanda “Andretti” vienojusies par sadarbību ar “General Motors” un plāno izmantot tās zīmolu “Cadillac”. Vēl gan komanda nav saņēmusi atļauju piedalīties čempionātā. Tikmēr jau iepriekš bija zināms par “Audi” dalību čempionātā sākot ar 2026. gadu.Līdzīgs plāns ir arī “Porsche”, lai gan šīs auto markas sakarā ir daudz neskaidrību.

Pēdējo reizi F1 čempionātā autoražotājs “Ford” startēja 2004. gadā, kad bija “Jordan” komandas partneris.

“Mēs nekomentējam baumas, bet tas attiecas arī uz visiem pārējiem čempionātiem,” intervijā “Motorsport.com” sacīja “Ford Performance” vadītājs Marks Rašbruks. “Mūsu pienākums ir tos izpētīt, izprast un pēc tam pieņemt lēmumus, vai ir jēga tajos startēt.”

Nedēļu pēc “Red Bull Racing” prezentācijas arī “Scuderia AlphaTauri” savu jauno auto gatavojas atrādīt Ņujorkā.