CEĻŠ UZ F1

Ja viss ritēs pēc plāna, šī būs tikai otrā sezona pēdējo 34 gadu laikā, kad amerikāņu braucējs pavada pilnu sezonu F1 čempionātā. Pēdējie mēģinājumi no Maikla Andreti, Skota Spīda un Aleksandra Rosi puses nebija diez ko sekmīgi, tomēr 22 gadus vecais Logans Sardžents ir trāpījis īstajā laikā – čempionāta popularitāte okeāna otrā pusē aug pamatīgos tempos, turklāt debijas sezonā amerikānis varēs lepoties ar trim mājas posmiem.

20. gadsimta pašā pēdējā dienā dzimušais Logans Sardžents savu karjeru galvenokārt tomēr bruģējis caur Eiropu, ejot cauri tām pašām junioru sērijām, kurās piedalās vairums topošās zvaigznes. Sardženta onkulis ir miljardieris, tādēļ varētu šķist, ka finansiālais atbalsts nav jāmeklē pārāk tālu. Patiesībā naudas jautājumi kavējuši arī viņa karjeru, turklāt sasniegumi trasē neliek par Loganu runāt, kā par kārtējo naudas maisu pie stūres. Gluži pretēji, Logans F1 varētu uzkavēties vairāk kā tikai pāris gadus.

Pirmās uzvaras pie formulas stūres meklējamas 2017. gadā britu F4 čempionātā. Jau debijas sezonā Logans Sardžents kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā, nieka tiesu piekāpjoties Oskaram Piastri, ar kuru kopā nonākšana F1 sagaidīta 2023. gadā.

Gadu vēlāk Formula Renault Eurocup ietvaros sezona tika uzsākta un noslēgta ar uzvarām, taču pa vidam tik gludi neklājās, lai gan ceturtā vieta kopvērtējumā (otrais starp debitantiem) bija pietiekami labs rezultāts, lai pārceltos uz Formula 3 līmeni.

Carlin” bija viena no lēnākajām komandām čempionātā. Sardžents sezonas laikā tā arī nespēja tikt augstāk par astoto vietu, kamēr viens no viņa komandas biedriem Felipe Drugovičs punktos iebrauca tikai vienu reizi (un 3 gadus vēlāk kļuva par F2 čempionu). Par sezonas spožako mirkli kļuva trešā vieta Makao Grand Prix.

Sardžents tika pamanīts un uz nākamo sezonu pievienojās vadošajai “Prema” komandai. Sezonas pirmajos trīs posmos amerikāņu braucējs uz pjedestāla kāpa divreiz, taču nebija spējīgs apturēt komandas biedru Oskaru Piastri. Kamēr Piastri sezonas laikā tā arī netika pie pole position, Sardžents sāka sevi pierādīt kā kvalifikācijas meistaru, izcīnot pirmo pozīciju trīs secīgos posmos. To pārvērst uzvarā izdevās tikai vienreiz, tomēr trīs posmus pirms sezonas beigām Sardžents pārņēma vadību kopvērtējumā un nopietni pieteica savu kandidatūru titula cīņā.

Uzvara Beļģijā vēl vairāk uzlaboja viņa izredzes, taču nedēļas nogale Moncā pārvērtās murgā. Sadursme ar konkurentu lika samierināties ar nullīti pirmajā sacīkstē, bet kontakts ar komandas biedru Vesti noveda pie starta pozīciju soda uz izšķirošo posmu. Varonīgi aizcīnījies no 16. līdz 6. vietai, Logans Sardžents pēdējo sacīksti uzsāka ar vienādu punktu skaitu ar Piastri. Sapnis par titulu beidzās jau pirmajos pagriezienos pēc sadursmes ar Lirimu Sendeli, turklāt kopvērtējumā garām aizsteidzās arī Teo Puršērs.

Kamēr galvenie konkurenti devās uz Formula 2 čempionātu, Sardžents palika Formula 3, pievienojoties vienai no vājākajām komandām “Charouz”, par galveno apstākli minot finansiālo situāciju. Septītā vieta kopvērtējumā varētu nešķist iespaidīga, tomēr ta sasniegta ar ne to labāko tehniku, ko apliecina arī fakts, ka Sardžents bija pārāks cīņā ar talantīgo komandas biedru Enzo Fitipaldi.

Balva par paveikto – izdevība apostīt Formula 2 gaisu, kā arī līgums ar “Williams”, kļūstot par jauno braucēju akadēmijas biedru. Uz 2022. gadu beidzot tika atrasta vieta Formula 2 čempionātā, atgriežoties “Carlin” rindās līdzās par vienu no sezonas favorītiem uzskatītajam Liamam Lovsonam. Pirmajos posmos Sardžents palika Lovsona ēnā, tomēr pamazām uzņēma apgriezienus un Silverstonā izcīnīja savu pirmo uzvaru, startējot no pole position. Nākamajā posmā Austrijā pietika ar finišu trešajā vietā, lai tiktu pie uzvaras, jo tehniski pārkāpumi atņēma Veršoram un Daruvalam pirmās divas vietas. Sardžents pakāpās uz otro vietu kopvērtējumā, taču sezonas atlikušajā daļā uz pjedestāla vairs netika, kopvērtējumā izcīnot ceturto vietu, vienu punktu aiz Lovsona. “Williams” F1 komanda nolēma šķirties no Nikolā Latifi un parakstīja līgumu ar Sardžentu vēl pirms viņš oficiāli bija sakrājis superlicencei nepieciešamos punktus.

MOTORSPORTA ELITĒ

Debijas sezona vēl nebija pusē, kad prese jau baumoja par iespējamo Sardžentu nomaiņu vēl nesagaidot gada beigas. Kritika neradās bez pamatojuma – Logans kvalifikācijās ne reizi nespēja pieveikt komandas biedru Aleksu Albonu, turklāt savu vienīgo punktu izcīnīja Teksasā, kad divi priekšā esošie braucēji tika diskvalificēti. Atbildīgākajos mirkļos amerikānis gan prata uzturēt līmeni, kas nodrošina otro iespēju pierādīt savas prasmes 2024. gadā.