Britu F1 pilots Lando Noriss necer, ka šogad “McLaren” mašīnas varētu būt tik ātras, lai komanda varētu iesaistīties cīņā par uzvarām. Tomēr viņš atzīst, ka vēl ir gatavs dažus gadus pagaidīt, pirms domāt par komandas nomaiņu.

Pirms dažām dienām “McLaren” prezentēja savu jauno mašīnu MCL60, ar ko šogad startēs Noriss un F1 debitants Oskars Piastri. Vienības jaunais vadītājs Andreā Stella jau paguvis atzīt, ka īsti līdz galam apmierināts ar šo auto pagaidām nav.

“Ir dažas jomas, kurās mašīna tiks uzlabota ar jauninājumiem sezonas sākumā,” sacīja “McLaren” jaunais vadītājs. “Ar tādu mašīnu, kāda bija prezentācijā, mēs esam apmierināti, bet ne pilnībā.”

Tikmēr Noriss, kurš tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem F1 talantiem, aizvadīs komandā jau piekto sezonu. Līdz šim viņš nevienu uzvaru tā arī nav guvis. Noriss atzīst, ka arī šogad ne uz ko daudz cerēt nav pamata.

“Es varbūt neesmu pats pacietīgākais čalis pasaulē, bet tā ir lieta, kas jāiemācās, ja esi “Formulā 1″,” viņš saka. “Jūs nevarat cerēt, ka šogad būsim “Red Bull”, “Ferrari” un “Mercedes” komandu līmenī. Līdz tam vēl ceļš ejams.”

Šogad “McLaren” pabeigs savu jauno vēja tuneli, kas pirmos rezultātus varētu dot 2024. gada mašīnas izstrādē, bet pilnībā tiks izmantots 2025. gada spēkrata radīšanai.

“Jāskatās, kā spēsim progresēt šogad līdz sezonas beigām, kad iegūsim pirmos datus no jaunā vēja tuneļa,” skaidro Noriss. “Domāju, ka 2024. un 2025. gads būs tas, kad redzēsim lielākas pārmaiņas. Bet sākums tam visam ir šis gads. Ticību šai komandai noteikti neesmu zaudējis un priecājos, ka varu turpināt darbu ceļā uz atgriešanos pie uzvarām un cīņā par titulu. Man pietiek pacietības, lai pagaidītu šos dažus gadus. Iespējams, 2025. gads būs tas laiks, kad beidzot spēsim cīnīties.”

“McLaren” sakarā aizkulisēs arī parādījušās baumas, ka komandas galvenais boss Zaks Brauns nesen veicis pārrunas ar “Red Bull” par iespējamo sadarbību dzinēju jomā 2026. gada sezonā. Kā zināms, “Red Bull Powertrains” rūpnīcā tiks ražoti F1 motori, kas no 2026. gada nesīs ASV autoražotāja “Ford” vārdu.