AlphaTauri komandas vadītājs Francs Tosts saskata ļoti lielas līdzības starp šī gada Aston Martin sacīkšu mašīnu un pērnā gada Red Bull F1 modeli.

Kamēr pērn Aston Martin nebūt nebija starp ātrākajām komandām, jauno F1 sezonu tā sākusi kā otrā spēcīgākā vienība. Fernando Alonso Bahreinā izcīnīja trešo vietu, zaudējot tikai Red Bull braucējiem Makam Verstapenam un Serhio Peresam.

“Aston Martin izskatās pēc Red Bull pagājušā gada mašīnas, jo viņi ir nolīguši pusi no Red Bull aerodinamikas speciālistiem,” medijs Diario Sport citē Francu Tostu. “Līdz ar to ir skaidrs, ka viņi uzbūvējuši tādu pašu mašīnu, tikai nokrāsojuši to zaļu.”

Aston Martin vienības īpašnieks Lorenss Strols, pēc Tosta vārdiem, iztērējis krietnu naudas summu, lai īstenotu šādu plānu.

“Tas ir naudas jautājums,” saka Tosts. “Šie speciālisti pavisam noteikti nebija lēti.”

Red Bull konsultants Helmuts Marko gan steidz mierināt tos, kuri uzskata, ka notiek mēģinājums norādīt uz Aston Martin negodprātīgu rīcību vai pat krāpšanos.

“Nē, tā nepavisam nav,” komentējot Tosta izteikumus, intervijā formel1.de sacīja Marko. “Tie ir tikai komentāri ar humora piedevu, jo, ja paskatīsieties uz visām mašīnām, Aston Martin visvairāk līdzinās mūsējai.”