Tā kā Red Bull vienībai šogad pieejams mazāks laiks, ko strādāt aerodinamikas tunelī, tās ātruma pārsvars sezonas gaitā saruks, paudis Helmuts Marko.

Red Bull ierobežojumi darbam vēja tunelī noteikti gan tādēļ, ka pērn tā uzvarēja Konstruktoru kausā, gan sakarā ar konstatētajiem pārkāpumiem attiecībā uz budžeta griestiem. Tikmēr jauno sezonu komanda uzsākusi ar pārsvaru pār sāncenšiem, Maksam Versapenam un Serhio Peresam Bahreinas posmā sasniedzot dubultuzvaru.

Tiek ziņots, ka šie ierobežojumi nav ietekmējuši jaunā RB19 modeļa izstrādi, taču sāpīgi varētu atsaukties uz sniegumu vēlāk, kad būs ierobežota mašīnas turpmākā attīstība.

“Sezonai esam sagatavojušies optimāli,” intervijā portālam Formel1.de stāsta Red Bull konsultants Helmuts Marko. “Tiklīdz uzzinājām, ka mums būs šādi ierobežojumi, dodoties uz vēja tuneli centāmies strādāt iespējami efektīvā manierē, un katram darbam bija skaidrs plāns. Līdz šim visu esam spējuši paveikt pienācīgi. Tomēr, sezonai progresējot, mums sāks trūkt laika, ko pavadīt vēja tunelī. Citiem tobrīd tas vēl būs pieejams, un mūsu pārsvars mazināsies. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi tie punkti, ko gūstam tagad.”

Marko uzskata, ka citās trasēs Red Bull formulu pārsvars nebūs tik izteikts kā Sahirā. Viņš arī noliedz, ka būtu iespējams Džordža Rasela piesauktais scenārijs par Red Bull uzvarām visos šīs sezonas posmos.

“Nē,” sacīja Marko. “Šie Džordža izteikumi ir skaidrojami ar sarūgtinājumu par Bahreinas posmā piedzīvoto. Šīs bija sacensības, kas notika specifiskā trasē ar ļoti raupju segumu, kas nozīmē, ka riepu nodilumam bija īpaši liela loma. Jā, mūsu sniegums bija labs. Ja uzvarēt visos posmos un izcīnīt titulus būtu tik viegli, tas būtu jauki.”