Haas F1 komanda izplatījusi paziņojumu, noliedzot medijos izskanējušo apgalvojumu, ka uzņēmums Haas Automation būtu piegādājis Krievijai savu produkciju un tādējādi pārkāpis šai valstij piemērotās sankcijas.

Amerikāņu medijs PBS nāca klajā ar informāciju, ka uzņēmums, kas, tāpat kā komanda, pieder Džīnam Hāsam, pa tiešo piegādājis savu produkciju Krievijai, apejot pret šo valsti noteiktās ASV eksporta sankcijas. PBS ziņo, ka Krievijas uzņēmumā RATEP militārās tehnikas ražošanai tiek izmantotas 18 iekārtas, ko izgatavojis un piegādājis Haas Automation.

Tas metis ēnu arī uz Haas sacīkšu komandu, taču tā apgalvo, ka uzņēmums nav neko eksportējis uz Krieviju jau kopš pagājušā gada marta.

“2022. gada 3. martā, neilgi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Haas Automation pilnībā pārtrauca attiecības ar Abamet Management, kas bija vienīgais neatkarīgais mūsu produkcijas izplatītājs Krievijā un Baltkrievijā,” teikts paziņojumā. “Kopš šī datuma Haas nav pārdevis vai nosūtījis nekādas iekārtas, detaļas vai programmatūru Abamet vai kādam citam Krievijā. Šis fakts tika darīts zināms PBS žurnālistiem jau pirms viņu veidotais stāsts tika publiskots. Turklāt brīdī, kad Haas martā pārtrauca attiecības ar Abamet, uzņēmums brīvprātīgi atcēla arī jau veiktos 50 iekārtu pasūtījumus no Abamet, lai gan šādi pasūtījumi varēja būt pieļaujami saskaņā ar tolaik spēkā esošajiem ASV eksporta kontroles un sankciju noteikumiem.”

Atgādināsim, ka pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā Haas F1 komandas galvenais sponsors bija šīs valsts uzņēmums Uralkali, kā arī bija noslēgts līgums ar pilotu Ņikitu Mazepinu. Līgumi ar Uralkali un krievu autosportistu bez vilcināšanās tika lauzti.