“Red Bull” vienības galvenajiem konkurentiem pēc sacensībām Bahreinā sajūsmas nav. “Ferrari” aizvien atpaliek ātruma ziņā, turklāt jau sezonas pirmajā posmā Šarls Leklērs piedzīvoja nopietnas tehniskas ķibeles. Savukārt “Mercedes” nespēja iesaistīties cīņā par pjedestālu.

Šarls Leklērs kvalificējās trešajā pozīcijā, pēc starta bija ticis garām Serhio Peresam un pacēlies uz otro vietu, bet vēlāk atkal atkāpās uz trešo, pirms tika piedzīvota izstāšanās dzinēja problēmu dēļ. Otrs “Ferrari” pilots Karloss Saincs iespēju finišēt trešajā vietā nespēja izmantot, jo palaida garām Fernando Alonso.

Jautāts, vai bija kādi brīdinājumi par gaidāmo ķibeli, Leklērs atzina: “Nē, nebija. Motors vienkārši pilnībā izslēdzās. Nevaru teikt, ka ir laba sajūta. Šajā jomā ziemas laikā tika strādāts ļoti daudz. Tagad jāturpina šis darbs, jo jau pirmajā posmā tiek piedzīvotas pirmās problēmas ar izturību. Nav labi.”

Arī runājot par “Ferrari” ātrumu Leklērs sajūsmu paust nevarēja: “Pēc testiem mēs cerējām, ja esam kļūdījušies, prognozējot spēku samērus, bet izskatās, ka mums bija pareiza nojausma. Sacīkšu režīmā esam ļoti tālu aiz “Red Bull”, ko diemžēl arī prognozējām.”

No “Mercedes” komandas ilgus gadus piedzīvotās dominēšanas šobrīd arī vairs nav ne vēsts. Luiss Hamiltons Bahreinā ieņēma piekto vietu, bet Džordžs Rasels bija vien septītais.

“Nedomāju, ka šogad kāds spēs sacensties ar “Red Bull” komandu,” pēc finiša teica Rasels. “Viņi varētu uzvarēt visos posmos. Tāda ir mana likme. Ar tādu ātrumu, kāds viņiem ir, neviens nespēj konkurēt. Šajā nedēļas nogalē “Red Bull” ātrums turklāt izskatījās vājāks nekā testos, kas ir mazliet savādi, bet kopumā viņiem pašlaik viss ir viegli un viņi var darīt, ko vien grib. Varbūt viņi vienmēr neuzvarēs kvalifikācijā, jo šajā ziņā arī “Ferrari” komanda ir spēcīga, bet sacīkšu režīmā viņi ir ļoti spēcīgi.”

Pagalam pesimistisks pēc redzētā bija “Mercedes” boss Toto Volfs: “Šī bija viena no mūsu sliktākajām dienām sacīkšu vēsturē. Nepavisam nebija labi. Mums trūkst ātruma. “Aston Martin” komanda bija ļoti ātra, bet “Red Bull” ir kā no citas planētas. Ir sāpīgi, ka viņi ir tik tālu priekšā. Tas man atgādina gadus, kad paši bijām sekundi priekšā citiem.”

Detalizētāk par Formulu 1 (podkāsti, raksti, tehniskie attēli) – mūsu Patreon lapā!