“Red Bull” komandas līderis Makss Verstapens pēc pusass defekta izstājās no cīņas par Saūda Arābijas GP pole position. Par kvalifikācijas uzvarētāju kļuva Serhio Peress, bet viņam blakus no pirmās rindas sacīksti sāks Fernando Alonso.

Notikumiem bagātā pirmajā kvalifikācijas kārtā trasē sagriezās vairāki braucēji. Vispirms nepieredzējušais Niks de Vrīss, tad veterāns Fernando Alonso, bet vissāpīgāk tas beidzās Loganam Sardžentam. Amerikānis par mata tiesu izvairījās no drošības barjeras, tomēr, kad viņa pirmais mēģinājums tika anulēts (ar to pietiktu, lai tiktu Q2) un turpinājumā pieļauta kļūda, nācās samierināties ar pēdējo starta vietu, lai gan “Williams” braucējam bija potenciāls sasniegt ko vairāk.

Viņam blakus pēdējā starta rindā būs atrodams Lando Noriss, kurš mazliet aizskāra sienu līkuma ieejā, tomēr ar to bija pietiekami, lai sesijas noslēdzošās minūtes noskatītos no boksiem, kamēr mehāniķi labo viņa “McLaren” mašīnu. Komandas biedram Oskaram Piastri izdevās pietiekami labs aplis, lai iekļūtu Top 15, kas šoreiz neizdevās Juki Cunodam, Aleksam Albonam un Nikam de Vrīsam.

Par pamatīgu pārsteigumu parūpējās “Red Bull” komanda. Pusass defekta dēļ otrā kārta priekšlaicīgi noslēdzās čempionāta līderim Maksam Verstapenam. Lai gan divkārtējais čempions tika līdz boksiem, ātri vien kļuva skaidrs, ka defektu neizdosies laicīgi saremontēt, tādēļ viņam nāksies startēt no 15. vietas, ja nesekos papildus sodi, kas gan ir maz ticams.

No tālākas cīņas izstājās arī abu “Ferrari” klientu komandu braucēji – Niko Hulkenbergs, Guanju Žou, Kevins Magnusens un Valteri Botass, kurš pārsteidzoši abās kārtās piekāpās savam daudz jaunākajam komandas biedram Žou.

Par favorītu uz pole position kļuva Verstapena komandas biedrs Serhio Peress. Meksikānis saviem līdzjutējiem nelika vilties un uzrādīja ātrāko apli abos mēģinājumos. Pēc ļoti blāva snieguma treniņbraucienos Šarls Leklērs prata atrast ātrumu un piekāpās Peresam tikai par 0,15 sekundēm, taču iepriekš veiktā jaudas agregāta komponenšu maiņa maksāja “Ferrari” braucējam 10 starta pozīcijas, līdz ar to viņš sacīksti sāks no 12. pozīcijas.

Tas nozīmē, ka pirmajā rindā Saūda Arābijas posmā būs redzami divi spāniski runājoši braucēji – Peress un Alonso, kurš apliecināja “Aston Martin” komandas varējumu jau otro posmu pēc kārtas. Alonso komandas biedrs Lenss Strols startēs piektais aiz Džordža Rasela un Karlosa Sainca, bet Luisam Hamiltonam neizdevās atrast cerēto ātrumu. Septiņkārtējais čempions palika vēl aiz Estebana Okona. Otrs “Alpine” braucējs Pjērs Gazlī bija lēnākais starp Q3 dalībniekiem, piekāpjoties arī debitantam Oskaram Piastri.

Kurš braucējs uzvarēs sacīkstē – Peress, Alonso vai varbūt tomēr Verstapens? Atbildi gūsim svētdien pl. 19:00. Tiešraides translācija vērojama ‘Viaplay’ un ‘F1TV’ platformās.