AlphaTauri komandas boss Francs Tosts uzskata, ka Miks Šūmahers šogad aizvien startētu Formula 1 sacīkstēs, ja viņam blakus būtu tēvs. Kā zināms, pēc divām čempionātā pavadītām sezonām Haas vienības nolēma nepagarināt līgumu ar jauno vācu autosportistu.

Septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera dēls aizvadīja divas ne pārāk izteiksmīgas sezonas Haas sastāvā, neieguva komandas vadītāja Gintera Steinera simpātijas un šosezon tika nomainīts ar Niko Hilkenbergu. Miks Šūmahers karjeru turpina Mercedes sastāvā kā testpilots – komandā, kurā savas pēdējās sezonas F1 čempionātā savulaik aizvadīja viņa tēvs.

“Viņš ir pelnījis vietu Formulā 1,” intervijā Sport1 saka Francs Tosts. “Mans viedoklis ir tāds pats kā viņa onkulim Ralfam: ja viņa tēvs būtu viņam blakus, Miks simtprocentīgi joprojām startētu sacīkstēs.”

Tosts ir pārliecināts, ka Mihaela Šūmahera personība vien dotu milzīgu ieguvumu sarunās ar F1 komandu vadītājiem.

“Mihaela personības dēļ vien viss būtu noritējis savādāk,” viņš uzskata. “Negribu kritizēt to, kādu vidi ap sevi rada Miks, bet, ja ar komandas vadītāju runātu Mihaels, tas būtu cits numurs. Par laimi, viņš vismaz ir trešais pilots Mercedes komandā. Tagad viņam vienkārši jāturpina smagi strādāt un jācer, ka radīsies iespēja. Un tad tā jāizmanto. Esmu pārliecināts, ka viņš to darīs.”

Tosts neslēpj, ka Šūmahers būtu izskatīts kā kandidāts uz vietu AlphaTauri sastāvā, ja vien tobrīd nebūtu saistīts ar Ferrari Driver Academy programmu.

“Žēl, ka viņam netika dota iespēja aizvadīt trešo sezonu, kas varēja kļūt izšķiroša,” atzīst Tosts. “Es būtu gribējis ar viņu strādāt, bet viņš iepriekš vienmēr bijis Ferrrari akadēmijas pilots, līdz ar to nebija mūsu uzmanības lokā.”