Džordžs Rasels ir pārliecināts, ka sacīkšu nedēļas nogalēs F1 pilotiem un komandām pilnībā pietiktu ar vienu treniņbraucienu sesiju. Pēdējā laikā arvien vairāk tiek runāts par nepieciešamību mainīt sacensību formātu, kas nākotnē visdrīzāk arī tiks īstenots.

Šobrīd piektdienās notiek divas stundu garas treniņbraucienu sesijas, kam seko vēl viens stundu garš treniņš sestdienās pirms kvalifikācijas. Izņēmums ir sprinta sacensību nedēļas nogales, kad piektdienās notiek pirmais treniņš un kvalifikācija, bet sestdienās ir otrais treniņš un sprints. Uz Azerbaidžānas posmu gan plānots šo formātu pamainīt, otro treniņu aizstājot ar vēl vienu kvalifikāciju.

“Protams, jo vairāk treniņus aizvadi, jo ātrāks paliec un mašīnā jūties komfortablāk,” saka Mercedes komandas pilots Rasels. “Bet man nešķiet pareizi, ka Formulā 1 ir trīsreiz vairāk treniņbraucienu nekā F3 un F2 kategorijās. Viņiem būtu jābūt tiem, kuri tiek pie iespējas aizvadīt vairāk treniņus. Viņiem ir mazāk sacīkšu un mazāk iespēju veikt testus.”

Rasels atzīst: “Mums pilnīgi pietiktu ar vienu treniņu, lai noregulētu mašīnu un izmēģinātu uzlabojumus. Pavisam bez treniņiem iztikt nevarētu. Šī ir motoru sporta virsotne, un mēs nevaram visu sezonu braukt ar tādu mašīnu, kāda ir izgatavota uz sezonas sākumu, neveicot tai nekādus uzlabojumus.”

F3 un F2 čempionātu posmos pirms kvalifikācijas sportistiem ir iespēja patrenēties vien 45 minūtes.

Runājot ar sprinta sacīkšu formātu, Rasels neslēpj, ka ir sajūsmā par to.

“Sākotnēji man sprinta sacīkstes nepatika, bet tagad, kad esam tās divu gadu laikā izmēģinājuši, patiesi tās izbaudu,” viņš stāsta. “Tas, ka jau piektdien trasē valda spriedze, ir vitāli svarīgi gan mums, gan no šova viedokļa.”

Tikmēr pretējs viedoklis ir Maksam Verstapenam. Red Bull pilots nebija sajūsmā par sprinta sacīkšu ieviešanu, tāpat tagad neatbalsta divu kvalifikāciju rīkošanu. Vienā no tām jau sākot ar Baku posmu notiktu cīņa par starta vietām uz sprinta sacīksti, savukārt otrā tiktu noskaidrotas starta vietas uz galveno sacīksti jeb Grand Prix izcīņu.

“Man nešķiet, ka sprinta sacīkstes atbilst F1 čempionāta DNS,” saka Verstapens. “Ceru, ka pārmaiņu nebūs daudz, savādāk es te pārāk ilgi neuzkavēšos. Es par šo visu nefanoju. Mēs jau tā veicam tik daudz posmus, bet tagad nedēļas nogales kļūst vēl intensīvākas. Protams, es saprotu, ka viņi katru dienu vēlas padarīt aizraujošu, bet tas nav pareizais ceļš, ko iet. Tad varbūt labāk visu rīkot tikai sestdienā un svētdienā, kas būtu divas aizraujošas dienas. Personīgi es sprinta sacīkstes uztveru kā izdzīvošanu, nevis sacensības.”