Par Monako GP izcīņas uzvarētāju kļuvis “Red Bull” pilots Makss Verstapens, kurš sausā trasē spēja izveidot drošu pārsvaru pār Fernando Alonso un pēc tam noturēja pirmo vietu arī sākoties lietum. Alonso kļūdījās ar riepu izvēli, bet finišēja otrais, kamēr trešajā vietā sacīksti pabeidza Estebans Okons.

Versapenam padevās lielisks starts no pole position un Alonso iekārtojās otrajā pozīcijā. Aiz viņiem sekoja Okons un Karloss Saincs, kuram uzbrukt mēģināja Luiss Hamiltons, taču bez panākumiem. Turpmāko apļu laikā Verstapens iekrāja vairāku sekunžu pārsvaru pār sekotājiem.

Peletona aizmugurē notika vairākas nelielas sadursmes, kā rezultātā ar cauru riepu palika Lenss Strols. Savukārt piecu sekunžu sodu izpelnījās Niko Hilenbergs. Serhio Peress no pēdējās starta vietas nekur augstāk nebija pacēlies un drīz vien izmantoja izdevību, lai dotos pitstopā pēc jaunām riepām.

Saincs pa to laiku mērķēja uz trešo pozīciju, taču ar uzbrukumiem Okonam pārsteidzās un 11. aplī aizķēra konkurenta auto, sabojājot savu priekšējo anitspārnu. Neskatoties uz acīm redzamajiem bojājumiem, “Ferrari” pilots turpināja braukt un boksos nedevās. Tiesneši par sadursmes izraisīšanu parādīja Saincam melnbalto brīdinājuma karogu.

Tikmēr 14. aplī Alonso sūdzējās, ka, iespējas, ir caura kāda no riepām. Tobrīd Verstapens bija attālinājies jau vairāk par piecām sekundēm, taču Alonso tuvākie sekotāji arī atpalika ievērojami.

No vadošā desmitnieka braucējiem pirmais boksos 31. aplī no piektās pozīcijas devās Hamiltons, kurš pirms tam sekoja nelielā atstatumā aiz Sainca. 32. aplī pēc jaunām riepām devās Okons. Vēl pēc apļa jaunas riepas saņēma Saincs, trasē atgriežoties aiz Okona.

Peresa centieni pakāpties augstāk tikmēr rezultējās ar iebraukšanu “Haas” formulas aizmugurē, rezultātā bojājot priekšējo antispārnu. “Red Bull” pilots devās jau otrajā pitstopā, kur tika pie jauna antispārna.

Verstapena pārsvars pār otrajā vietā esošo Alonso vienubrīd pārsniedza desmit sekundes, taču mazliet saruka, kad bija jāsāk dzīt atpalicēji par apli. Intrigu vēl varēja sarūpēt lietus, ko sinoptiķi solīja parādamies kuru katru brīdi. Ap 53. apli lietus jau lika par sevi manīt un pieņēmās spēkā. Verstapena pārsvars pār Alonso bija sasniedzis 13 sekundes, un abi aizvien nebija iebraukuši boksos.

54. aplī Alonso beidzot devās pirmajā pitstopā, taču tika pie slikiem. Citi devās boksos, saņemot pārejas tipa riepas un arī līderis Verstapens 55. aplī iebrauca pie mehāniķiem pēc lietus apstākļiem piemērotām riepām. Sapratusi pieļauto kļūdu, komanda iesauca Alonso boksos vēlreiz. Otro pozīciju saglabāt viņam izdevās, bet Verstapens bija attālinājies par vairāk nekā 20 sekundēm.

Okons pēc boksu apmeklējumiem atgriezās trešajā vietā, bet uz stratēģijas rēķina ceturtajā un piektajā vietā bija nokļuvuši “Mercedes” piloti Hamiltons un Džordžs Rasels. Tiesa gan, Raselam tika piespriests piecu sekunžu sods par atgriešanos trasē bīstamā manierē pēc izslīdēšanas, kā rezultātā viņa mašīnai uztriecās Peress. Saincs vienā no līkumiem izslīdēja, bet viņam paveicās spēcīgi neietriekties barjerā un ceļu bija iespējams turpināt. Tikmēr avāriju piedzīvoja Strols, kurš slapjajā trasē savu auto savaldīt nespēja. Trase jau bija slapja visā tās garumā.

Turpmākos apļus līdz finišam Verstapens veica pārliecinoši, neatstājot nekādas cerības sevi noķert tuvākajiem sekotājiem. “Aston Martin” pilot Alonso zaudēja 27 sekundes un izcīnīja otro vietu, tiekot pie kārtējā pjedestāla šosezon. Trešajā vietā ierindojās “Alpine” pārstāvis Okons – viņam tas pirmais pjedestāls šogad. Hamiltons un Rasels finišēja nākamie, bet mājinieks Šarls Leklērs no “Ferrari” gan startēja, gan finišēja sestais. Starp viņu un komandas biedru Saincu iespraucās Pjērs Gazlī, bet pirmo desmitnieku noslēdza “McLaren” piloti Lando Noriss un Oskars Piastri.

F1 pasaules čempionāta nākamais posms jau pēc nedēļas, 4. jūnijā, norisināsies Spānijā, Barselonas trasē.

Monako GP rezultāti: