Amerikāņu pilots Džozefs Ņūgārdens svētdienas vakarā Indianapolisas trasē pēdējā aplī pārņēma līderpozīciju, veiksmīgi aizsargājās pret Markusu Ēriksonu un pirmo reizi karjerā kļuva par “Indy 500” autosacīkšu uzvarētāju.

Ņūgārdens par pirmo pozīciju cīnījās jau pirms tam, bet dažādas intrigas ieviesa avārijas pēdējos apļos, kā rezultātā bija jāizkar dzeltenie karogi un jāveic vairāki restarti. Pēdējā no tiem kā līderis aizbrauca pērnā gada “Indy 500” čempions Ēriksons, taču “Penske” pilots Ņūgārdens pēdējā aplī tika viņam garām.

Astoņus apļus pirms finiša Pato O’Vards mēģināja apdzīt tobrīd otrajā vietā esošo Ēriksonsu, bet piedzīvoja avāriju. Pēc tam dzeltenos karogus nācās izkārt arī piecus apļus pirms finiša, kad notika sadursme starp vairākām beigu pozīcijās braucošajām mašīnām.

Sacensībās nefinišēja Romēns Grožāns, kurš avarēja. Kvalifikācijas uzvarētāja Aleksa Palou sacīksti tikmēr pabojāja Rinuss Vīkejs, kurš boksu celiņā saslīdēja, uztriecoties konkurentam virsū. Palou gan atgriezās trasē un pat sasniedza finišu ceturtajā vietā.

Cīņā par uzvaru Ņūgārdens pēdējā aplī noturēja aizmugurē ļoti ātro Ēriksonu, pārspējot “Chip Ganassi” vienības braucēju par nieka 0.0974 sekundēm. Tas ir ceturtais ciešākais finišs visā “Indy 500” vēsturē. Pirmo trijnieku noslēdza Santino Feruči, kurš parādīja savu līdz šim labāko sniegumu “IndyCar” čempionātā.

“Indy 500” rezultāti: