Makss Verstapens ceļā uz Monako GP uzvaru vienā no epizodēm slapjajā trasē aizķēra barjeru, taču veiksmīgi varēja turpināt ceļu. “Red Bull” pilots atzīst, ka šis incidents pat palīdzēja izvairīties no pamatīgākas saslīdēšanas.

Sākoties lietum, Verstapens turpināja braukt ar slikiem, pirms 56. aplī devās pitstopā pēc laikapstākļiem atbilstošām riepām. Ceļš pie mehāniķiem nebija viegls, mašīna acīm redzami slīdēja un “Portier” līkuma ārmalā arī nedaudz aizskāra sienu. F1 sezonas līderim paveicās, ka tehniskie bojājumi nebija nopietni.

“Man bloķējās aizmugurējie riteņi un nevarēju no šīs situācijas tikt laukā, tādēļ centos kontrolēt mašīnu ar nelielu driftu,” skaidro Verstapens. “Laimīgā kārtā barjera savā veidā palīdzēja apturēt vēl lielāku saslīdēšanu.”

Holandietis aizbrauca pretī pārliecinošai uzvarai, sevišķi ņemot vērā, ka tuvākais sekotājs Fernando Alonso boksos bija spiests doties divreiz, jo sākotnēji bija saņēmis sausā laika riepas. Tomēr pirms tam situācija Verstapenam nav bijusi viegla, jo “Aston Martin” pilotam bija izturīgākas riepas un visas iespējas trasē palikt ilgāk.

“Bija diezgan sarežģīti, jo sākotnēji braucu ar vidējā sastāva riepām, bet Fernando – ar cietajām,” skaidro Verstapens. “Negribējām ar tām trasē palikt pārāk ilgi, bet nācās nogaidīt ar pitstopu. Lietus tuvojās un īsti nezinājām, kas būs. Riepas noslāņojās, vajadzēja vairākus apļus pirms tiku pāri šai fāzei. Varēju nedaudz atkal palielināt ātrumu, bet vienalga braukt bija grūti. Ar katru apli lietus kļuva spēcīgāks un varējām pāriet uz vidēji slapjā laika riepām, taču asfalts bija ļoti slidens. Kad esi tik pārliecinošā vadībā, negribas braukt pārāk ātri, bet negribas arī zaudēt pārāk daudz laika. Līdz ar ko scenārijs nebija vienkāršs. Barjeru aizskāru vairākas reizes, bija ļoti grūti, bet tāda ir Monako trase.”

Pēc tam, kad otrs “Red Bull” pilots Serhio Peress piedzīvoja sadursmi un boksus bija spiests apmeklēt kopumā piecas reizes, meksikāņu braucējam punkti šoreiz gāja secen. Līdz ar to Verstapena pārsvars kopvērtējumā pār komandas biedru pieaudzis līdz 39 punktiem.

F1 kopvērtējums: