Karloss Saincs uzskata, ka “Ferrari” komanda Monako GP sacīkstē rīkojās nepareizi, iesaucot viņu pirmajā pitstopā tik ātri. Tikmēr vienības boss Frederiks Vasērs aizstāv šo lēmumu, jo pretējā gadījumā tiktu riskēts ar pozīcijas zaudēšanu Luisam Hamiltonam.

Sacensību pirmajā daļā Saincs brauca ceturtajā pozīcijā, cieši aiz “Alpine” pilota Estebana Okona. Cenšoties apdzīt konkurentu “Nouvelle” līkumā pēc tuneļa, abi arī piedzīvoja sadursmi, Saincam sabojājot priekšējo antispārnu. Kad Okons iebrauca boksos, spāņu pilotam bija tikai viens aplis, pirms arī viņš tika pasaukts pēc jaunām riepām.

“Šo sacīksti bija grūti prognozēt, bet mani pārsteidza brīdis, kad pirmo reizi tiku iesaukts boksos, jo tajā aplī uzstādīju labākos rezultātus pirmajos sektoros,” atzīst Saincs. “Man bija pamatīgi jāstrādā ar riepām, biju gatavs uz boksu apmeklējuma rēķina tikt garām Okonam. Biju gatavs boksos doties vēlāk, skatīties, vai neuznāk lietus. Bet mēs izdarījām nepareizi, un es zaudēju daudz laika.”

Saincs atzīst, ka būs rūpīgi jāizpēta, ko sacīkstē bija iespējams izdarīt labāk: “Tas būs jāpārskata. Nezinu, kā izskatījās no malas, bet mana skatupunkta izskatījās, ka varējām rīkoties savādāk. Kad pēc Okona iebraukšanas boksos man priekšā bija brīva trase, es praktiski lidoju un veicu ļoti ātru apli. Nebiju apmierināts ar to, ka jau pēc viena šāda apļa bija jābrauc boksos.”

“Ferrari” vadītājs Vasērs tikmēr skaidro, ka brīdis, kad iesaukt Saincu boksos bija pareizs, jo pretējā gadījumā, iespējams, nāktos nokļūt aiz “Mercedes” pilota Hamiltona.

“Domāju, ka tā bija laba stratēģija, jo, kad teicām viņam braukt boksos, tas bija tāpēc, lai izvairītos no pozīcijas zaudēšanas Hamiltonam,” skaidro Vasērs. “Labāk būtu bijis nogaidīt tādā gadījumā, ja nebūtu šī riska ar Hamiltonu, bet šajā gadījumā, manuprāt, tas bija labs lēmums.”

Sākoties lietum, Saincs pieļāva kļūdu “Mirabeau” līkumā, kā rezultātā zaudēja pozīcijas un finišēja vien astotais. “Tā bija loterija visiem, varbūt vienīgi man šī situācija izvērsās sliktāka,” secina Saincs.