Kamēr Monako ielu trasē nedēļas nogalē galvenā uzmanība tika pievērsta “Formulai 1”, paralēli notika arī F2 un F3 čempionātu posmi, turpinoties cīņām par šī gada tituliem.

“Formula 2” sprinta sacīkstē pārliecinoši uzvarēja Ajumu Ivasa, kas japāņu pilotam tobrīd ļāva nonākt sezonas kopvērtējuma līderpozīcijā. Ivasa startēja otrais un sākotnēji saglabāja šo pozīciju, taču pēc pirmās drošības mašīnas perioda pole position īpašnieks Isaks Hadžars tehnisku problēmu dēļ palika lēns un izstājās. DAMS komandas pilots pārņēma vadību un pirms otrā drošības auto perioda bija pāris sekundes priekšā tuvākajam sekotājam. Restartā Ivasa noturēja vadību un uzvarēja ar sešu sekunžu pārsvaru pār Džehanu Daruvalu. Trešo vietu izcīnīja Džeks Kravfords.

Pirmo reizi drošības auto izbrauca trasē pēc tam, kad sadursmi piedzīvoja Klements Novalaks un Kušs Maini. Negadījumā cieta arī Artura Leklēra, Denisa Haugera, Roja Nisanī un Ralfa Bošunga spēkrati. Otrajā reizē Amorī Kordīls piedzīvoja sadursmi ar Huanu Manuelu Korrea.

Galvenajā sacīkstē no starta līdz finišam līderis bija Frederiks Vesti, izcīnot uzvaru un kļūstot par F2 čempionāta līderi, kamēr Ivasa šoreiz palika tikai desmitais. Pēc Džeka Dūena avārijas braucienu nācās pārtraukt, jo mašīnu pārņēma liesmas un sekas likvidēt nenācās viegli. Sacensībām atsākoties, “Prema” komandas pārstāvis Vesti noturēja vadību un galu galā finišēja vairāk nekā divas sekundes priekšā Teo Puršēram, kamēr trešais šoreiz bija Zeins Melonī.

Pēc pieciem posmiem vadībā atrodas dāņu autosportists Vesti, kuram tikai piecus punktus zaudē Puršērs. Ivasa pēc ne tik laba otrā brauciena atkritis uz trešo pozīciju un nu ir 20 punktus aiz līdera.

Monako ielās notika arī F3 čempionāta trešais posms, sprinta sacīkstē uzvarot Pepem Martī (“Campos”), bet galvenajā sacīkstē triumfējot Gabrielem Minī (“Hitech”). Otrajā sacīkstē otro reizi šosezon trešais finišēja igaunis Pauls Arons, kurš kopvērtējumā tagad ir piektais. Līderis pēc trim posmiem brazīlietis Gabriels Bortoleto (“Trident”), kuram seko Minī un Greguārs Sosī.

F2 kopvērtējums:

F3 kopvērtējums: