Trešo F1 posmu pēc kārtas un jau piekto reizi šosezon uzvaru izcīnījis čempionāta līderis Makss Vestapens no “Red Bull” komandas, kurš šoreiz visus sāncenšus bez īpašas pretestības sakāva Spānijā, Barselonas trasē. Uz pjedestāla tika arī “Mercedes” piloti Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels. Verstapenam šī ir 40. uzvara karjerā.

Verstapens startā notur vadību

“Red Bull” piloti bija izvēlējušies sākotnēji braukt ar vidēji cietā sastāva riepām, kamēr absolūtais vairākums startēja ar mīksto sastāvu. Šarlam Leklēram pēc neveiksmīgās kvalifikācijas tika veikti labojumi mašīnas aizmugurējai daļai, un viņš cīņu uzsāka no boksu celiņa, vienīgais jau sākumā tiekot pie cietā sastāva riepām.

Startā Verstapens noturēja vadību, arī Karlosam Saincam no otrās pozīcijas starts padevās labs, taču mēģinājums pirmajā līkumā tikt garām pa ārmalu nebija lemts izdoties. Hamiltons tikmēr bija apdzinis Lando Norisu, taču otrajā līkumā abu mašīnas saskārās, “McLaren” pilotam sabojājot priekšējo antispārnu. Norisam nācās doties boksos. Pa to laiku situāciju bija izmantojis Lenss Strols, nonākot jau trešajā pozīcijā. Hamiltons sekoja ceturtajā vietā, aiz viņa – Estebans Okons un Fernando Alonso. Džordžs Rasels no 12. pozīcijas pakāpās uz septīto, bet Serhio Peress sākotnēji tā arī palika vienpadsmitais, vēlāk pakāpjoties augstāk. Arī Leklēram sākums nebija spīdošs, taču turpmākajos apļos viņš sāka kāpt augstāk.

Līderiem atšķirīga riepu stratēģija

Astotajā aplī Hamiltonam izdevās atgūt sākotnēji iegūto trešo pozīciju, jo “Mercedes” pārstāvis pa līkuma ārmalu spēja apdzīt Strolu. Verstapens pa to laiku jau bija vairākas sekundes priekšā Saincam, bet Hamiltons varēja uzsākt pakaļdzīšanos “Ferrari” pilotam. Labu veikumu spēja parādīt arī Rasels, tiekot garām Alonso un Okonam, kas ļāva nonākt jau piektajā vietā. Tikmēr piloti jau uzsāka veikt plānotos pitstopus, bet Leklērs 15. aplī jau bija aizcīnījies līdz pirmajam desmitniekam.

No “Top 3” pilotiem Saincs bija pirmais, kurš 16. aplī iebrauca boksos, saņemot vidējā sastāva riepas. Tobrīd Hamiltons bija jau vairs tikai pussekundes attālumā no viņa, kamēr Verstapens attālinājies par vairāk nekā septiņām sekundēm. Mazliet pārsteidzoši, ka arī Leklērs ātri veica savu pirmo riepu maiņu, saņemot mīkstās riepas. Šādā veidā viņš atkal atkrita uz beigām, vēlāk veicot vairākas apdzīšanas.

Verstapens, Hamiltons, Rasels un Peress bija pēdējie piloti, kas vēl nebija pabijuši boksos un tobrīd ieņēma pirmās četras pozīcijas. 25. aplī Hamiltons no otrās pozīcijas iebrauca boksos, bet trasē atgriezās trīs sekundes aiz Sainca. Apli vēlāk arī Rasels brauca pie mehāniķiem, atkrītot aiz Strola, bet 27. aplī Hamiltons veica riepu maiņu, tāpat drīz vien boksos brauca arī Peress. “Red Bull” piloti bija saņēmuši cietās, bet “Mercedes” braucēji – vidēji citā sastāva riepas.

Hamiltons nonāk otrajā vietā

Hamiltons ar svaigākām riepām dažu apļu laikā noķēra Saincu un pirmajā līkumā veica apdzīšanu, nokļūstot otrajā pozīcijā. Verstapena pārsvars pēc pitstopiem pārsniedza jau desmit sekundes. Rasels tāpat bija ticis garām Strolam un iekārtojās ceturtajā vietā, kamēr aiz pirmā piecinieka sekoja Okons, Juki Cunoda, Alonso, Peress un Gvanju Žou.

Sainca cerības savā māju trasē kāpt uz pjedestāla sabruka, kad Rasels viņu noķēra un 35. apļa pirmajā līkumā apdzina, atbīdot uz ceturto vietu. Tobrīd turklāt piektajā pozīcijā jau bija nonācis Peress, lai arī līdz “Ferrari” pārstāvim priekšā bija astoņu sekunžu deficīts. Tas bija sarucis jau līdz divām sekundēm, kad Saincs otro reizi iebrauca boksos, tāpat otro pitstopu veica Leklērs. Abi saņēma cietās riepas un bija gatavi braukt bez apstājas līdz finišam. 46. aplī otro reizi boksus apmeklēja Rasels, un viņš līdz finišam bija izvēlējies braukt ar lietotām mīkstākā pieejamā sastāva riepām. 51. aplī riepu maiņu veica arī Hamiltons un Peress – arī viņiem tika mīkstās riepas. Ilgi trasē neuzkavējās arī līderis Verstapens, kurš jau pirms tam bija vairāk nekā drošā atstatumā no visiem sāncenšiem.

Verstapenam piektā uzvara, Saincs uz pjedestāla netiek

Saincs gan bija nokļuvis atpakaļ ceturtajā vietā, taču Peress strauji tuvojās un, tiklīdz panācis konkurentu, bez redzamas piepūles aizbrauca garām. Līdz finišam cīņā par vadošajām pozīcijām nekas nemainījās, Verstapens uzvarēja ar 24 sekunžu pārsvaru, bet nākamās pozīcijas sasniedza “Mercedes” piloti Hamiltons un Rasels. Peress finišēja ceturtais, Saincs palika piektais. Nākamajās divās pozīcijās ierindojās “Aston Martin” piloti. Strols finišēja sestais, bet Alonso apdzina agresīvu aizstāvēšanās manevru veikušo Okonu, tiekot pie septītās vietas. Tikai otro reizi šosezon Alonso palicis bez pjedestāla. Pēdējos pieejamos punktus Barselonas trasē guva Žou un Pjērs Gazlī, bet Leklērs palika aiz pirmā desmitnieka. Lietus, kas tika prognozēts, sacīkstes laikā tā arī neieradās. Pie devītās vietas būtu ticis Cunoda, tomēr viņš saņēma piecu sekunžu sodu.

Tagad “Formulā 1” divu nedēļu pārtraukums līdz Kanādas posmam, kas tiks aizvadīts 18. jūnijā Monreālas trasē.

Spānijas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums pēc 7. posma: