Abi “Mercedes” braucēji pēc lieliskā snieguma svētdien notikušajā Spānijas GP atzina, ka lielu lomu panākumos spēlēja vienības rezerves braucējs Miks Šūmahers.

Lai gan “Mercedes” komanda uz Barselonu ieradās ar virkni uzlabojumu, noskaņojums komandas iekšienē pēc piektdienas treniņiem nebija pacilājošs – Luiss Hamiltons intervijā paziņoja, ka pieļauj, ka varētu netikt uz Q3. Lai gan britam izdevās kvalificēties ceturtajā vietā, viņa komandas biedrs Džordžs Rasels palika tikai 12. vietā. Svētdien abi “Mercedes” braucēji reabilitējās, kāpjot uz goda pjedestāla kopā ar uzvarētāju Maksu Verstapenu.

Pēc sacīkstēm Hamiltons paslavēja Šūmaheru par ieguldīto darbu pie simulatora. “Piektdien pamatīgi mocījāmies ar balansu, nekādi nespējām rast risinājumu. Mašīna bija neprognozējama, to bija grūti vadīt, taču paveicām lielisku darbu pa nakti. Mums ir lieliska komanda ar Miku pie simulatora stūres piektdienas vakarā. Viņš paveica varenu darbu, lai palīdzētu mums sestdien nonākt uz pareizā ceļa.”

Ar komplimentiem neskopojās arī Rasels: “Mašīna nekad vēl nebija tik laba kā Barselonā, pateicoties vēsākiem apstākļiem. Šogad noteikti vēl nebiju juties tik labi. Komanda paveica ļoti, ļoti labu darbu. Miks un simulatora komanda, strādājot krietni pēc pusnakts, lai palīdzētu regulējumu izvēlē priekš sacīkstēm, palīdzēja virzīties uz pareizo pusi. Mums jāpārliecinās, ka turpmāk, it īpaši nākamgad, mēs sākam spēcīgi, jo uzskatu, ka spējam progresēt kā komanda labāk kā jebkura cita.

Trešdien Miks Šūmahers nonāks jauna izaicinājuma priekšā, jo “Mercedes” viņam uzticējuši piedalīties “Pirelli” 2024. gada riepu izmēģinājumu testos. Čempionātu nākamgad gaida nopietnas izmaiņas, jo plānots pilnībā atteikties no riepu sildītājiem.