Savā māju posmā Spānijā guvis šīs sezonas sliktāko rezultātu, Fernando Alonso neslēpj, ka “Aston Martin” mašīna Barselonas trasē gluži vienkārši nebija pietiekami ātra. Veterāns gan degunu nenokar un jau nākamajā posmā Kanādā cer cīnīties ar “Red Bull” vienību.

Tikai otro reizi šosezon Alonso nekāpa uz pjedestāla, bet iepriekš sliktākais rezultāts bija Azerbaidžānā gūtā ceturtā vieta. Šoreiz jau kvalifikācijā spānis kļūdījās, izbrauca ārpus trases un tādā veidā bojāja mašīnas grīdu. Startējis vien no devītās pozīcijas, finišā augstāk par septīto vietu tikt neizdevās. Priekšā pirmo reizi šosezon finišēja komandas biedrs Lenss Strols.

“Mums trūka ātruma – tā bija lielākā problēma,” skaidro Alonso. “Nebija tā, ka mūs piemeklēja kāda neveiksme vai izmantojām atšķirīgu stratēģiju. Domāju, bijām lēni, ja salīdzina ar “Mercedes” komandu. Lēni gan ar mīkstajām, gan cietajām riepām. Koncentrējāmies uz cīņu ar “AlphaTauri” un “Alpine”, kā arī centāmies noturēt līdzīgu tempu ar “Ferrari”. Beigās šonedēļ sanāca izcīnīt vairāk punktus par “Ferrari”, jo viņiem desmitniekā finišēja tikai Karloss Saincs. Tomēr zaudējām punktus “Mercedes”, kuri šajā nedēļas nogalē savu darbu paveica labāk. Mēģināsim nākamreiz!”

Alonso saglabā trešo vietu pilotu kopvērtējumā, taču nu jau vairs tikai 12 punktu atstatumā ir Luiss Hamiltons. Savukārt “Mercedes” šajā posmā nokļuva priekšā “Aston Martin” vienībai Konstruktoru kausā – tagad abas šķir 18 punkti.

Alonso tika jautāts, šis rezultāts bija dēļ Barselonas trases īpatnībām vai tādēļ, ka konkurējošās komandas uz Spānijas posmu bija sagatavojušas uzlabojumus savām mašīnām?

“Domāju, ka šī trase nebija mums īsti labi piemērota,” atzina divkārtējais F1 čempions. “Jau ar pirmo treniņu nācās izmantot pavisam savādākus regulējumus nekā bijām prognozējuši. Līdz ar ko visu nedēļas nogali bija daudz jāstrādā, lai varētu būt apmierināti ar mašīnu, kas priekš mums bija kaut kas jauns. Parasti šosezon vienmēr jau ar pirmajiem treniņiem bijām apmierināti, bet šeit nācās pastrādāt vairāk. Tad vēl uzlabojumi citām komandām. Varbūt ielu trasēs Maiami un Monako ar tiem nebija iespējams parādīt visu potenciālu. Šajā dienā redzējām, ka viņi varbūt ir mazliet spēcīgāki. Bet satraucies es neesmu. Būs labākas nedēļas nogales un sliktākas, un mums būs savas iespējas Kanādas posmā.”

Alonso noliedz, ka Spānijas GP parādīja reālo ainu, cik spēcīga ir “Aston Martin” komandas mašīna: “Nē, es tā nedomāju. Domāju, ka pēc divām nedēļām redzēsim pavisam citu bildi un cerams, ka cīnīsimies ar “Red Bull” jau pavisam drīz. Man vajag labu rezultātu kvalifikācijā. Nožēloju, ka sestdien pieļāvu kļūdu. Visu nakti domāju, ka, ja man izdotos sākt no sākuma un vēlreiz startēt kvalifikācijā, viss izvērstos citādi. Bet laiku atgriez atpakaļ nevaru. Varu tikai domāt par nākamo posmu un izmantošu savu motivāciju tur.”