Karloss Saincs atzinis, ka “Ferrari” mašīnas uzlabojumi Spānijas posmā, iespējams, nebija redzami visā spožumā, jo šī ir trase, kurā jau sākotnēji no komandas puses tika gaidīts vājākais sniegums visā sezonā. Tomēr vienības abi piloti atzina, ka šobrīd ir milzīgas problēmas ar riepu nolietošanos sacīkšu režīmā.

Saincs zaudē pjedestāla pozīcijas

Savā māju trasē Saincs kvalificējās otrajā vietā, tomēr sacīkšu režīmā atkal izcēlās “Ferrari” problēmas ar riepu nolietošanos. Rezultātā viņu pārspēja gan “Mercedes” piloti Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels, gan Serhio Peress no “Red Bull”, finišā atbīdot uz piekto vietu.

Saincs norāda, ka ātras līkumos, kas raksturīgi Barselonas trasei, īpaši nolietojas priekšējās riepas, un tā ir “Ferrari” tipiski raksturīga problēma šajā sezonā.

“Godīgi sakot, es visu sacīksti pavadīju taupot riepas, jo mēs zinām, ka mūsu mašīna uz tām uzliek ļoti lielu slodzi,” saka pilots. “Tādā pret riepām prasīgā trasē kā šī es vienkārši nevarēju braukt ar gāzi grīdā. Mēs zinām, ka tā ir mūsu mašīnas problēma. Tādā trasē un ar diviem pitstopiem to vien bija jādara, kā jādomā, vai varēsim nobraukt plānoto apļu laiku līdz riepu maiņai un ne vienmēr tas izdevās. Mūsu mašīnas vājās vietas atdzīvojas tādās trasēs kā šī, kur ir ātri līkumi un liela slodze riepām. Tomēr tas arī parāda, ka kvalifikācijā mēs savu darbu paveicām labi. Sacensību režīmā mašīna nodemonstrēja to, kāda tā patiesībā šobrīd ir.”

Saincs atzina, ka uzlabojumi, iespējams, nav devuši cerētos rezultātus tieši tā apstākļa dēļ, ka komandai Barselonas trase ir viena no neparocīgākajām.

“Grūti pateikt,” jautāts, vai uzlabojumi devuši gaidīto efektu, sacīja spāņu pilots. “Zinu, ka rūpnīcā tika ieguldīts milzu darbs, lai tos sagādātu. Varbūt mēs tos ieviesām trasē, kura mums ir vājākā visā sezonā. Tāpēc varbūt vēl neredzējām, ko šie uzlabojumi patiesībā dos. Zinot mūsu vājās vietas ar mašīnas delfinēšanu un problēmām pie liela ātruma, nekad necerēju, ka šeit būsim konkurētspējīgi.”

Leklērs uzsver riepu problēmas

Šarls Leklērs startēja no boksiem un punktus neizcīnīja, paliekot 11. pozīcijā. Sportists neslēpa, ka “Ferrari” problēmas ar riepām ir milzīgas, un sacīkstē mašīnai līdz ar to bijusi ļoti slikta pagriežamība līkumos.

“Startēju ar cietajām riepām, jo prognozējām, ka tās būs ļoti labas, bet kaut kāda iemesla dēļ tās bija ļoti sliktas – saķeres nebija vispār, sevišķi priekšā,” skaidro Leklērs. “Salīdzinot ar kvalifikāciju, izteikti izcēlās vājās vietas, ko jau paredzējām. Ne reizi nespējam veikt plānoto apļu skaitu starp pitstopiem, bet, ja spējam, tas mums pašiem ir pārsteigums. Riepas ieguva vajadzīgo temperatūru, bet noslāņošanās bija proporcionāli vēl lielāka, tāpēc mašīnas pagriežamība bija trakums. Vēl jāpaveic ļoti daudz darāmā.”

F1 kopvērtējumā Saincs ir sestais, Leklērs – 16 punktus aiz viņa septītajā vietā. Komandu ieskaitē “Ferrari” šobrīd ieņem ceturto pozīciju, 34 punktus aiz “Aston Martin”.