Helmuts Marko uzskata, ka “Ferrari” komanda Kanādas F1 sacīkstē bija spēcīgāka par “Red Bull” vienību, līdz ar to Maksam Verstapenam paveicies, ka Šarls Leklērs un Karloss Saincs startēja no tik zemām pozīcijām.

Marko paudis, ka “Ferrari” piloti Monreālas trasē bija ātrāki gan ar cietajām, gan vidējā sastāva riepām. Līdz ar to tie būtu bijis drauds Verstapena uzvarai, ja startētu no augstākām vietām. Atgādinām, ka pēc nedienām kvalifikācijā Leklērs sacīksti uzsāka desmitais, bet Saincs – tikai vienpadsmitais. Izmantojot viena pitstopa stratēģiju, viņiem izdevās finišēt ceturtajā un piektajā vietā.

“Nebija viegli, jo mums bija problēmas dabūt vajadzīgo temperatūru cietajām riepām,” intervijā “ServusTV” sacīja Marko. “Sacīkste izvērtās smagāka nekā bijām gaidījuši. Mums paveicās, ka “Ferrari” startēja tālāk aizmugurē, jo viņi bija ātrāki ar abu veidu riepām.”

Lai gan šķietami Verstapens nebija uzveicams, šoreiz holandietis finišēja tikai deviņas sekundes priekšā tuvākajam sekotājam Fernando Alonso. Tāpat F1 sezonas līderis piedzīvoja divus bīstamus momentus, vienā no tiem notriecot putnu, bet otrā – gandrīz ietriecoties barjerā pēc pārāk agresīvas uzbraukšana devītā līkuma apmalei. Pa radio sportists ziņoja, ka negadījums bija ļoti tuvu.

“Varbūt viņš tobrīd aizskatījās TV ekrānos, ko viņš bieži dara,” iespējamo cēloni situācijai analizē Marko. “Bet tas ir neticami, cik daudz Makss spēj vienlaikus redzēt un kāda rezerve viņam ir.”