“Red Bull” pilots Makss Verstapens pārliecinoši kļuvis par Kanādas GP izcīņas uzvarētāju, finišējot pirmajā vietā jau ceturto F1 posmu pēc kārtas un sesto šajā sezonā. Cīņā par otro vietu Fernando Alonso apdzina Luisu Hamiltonu un sesto reizi šosezon kāpa uz pjedestāla.

Šodien Monreālas trasē piloti varēja sacensties sausā trasē. Verstapens, kā daudzkārt iepriekš, arī Kanādas posmā parādīja pārspēku pār sāncenšiem, bet par pārējām pozīcijām izvērsās spraigas cīņas. Hamiltons bija ticis garām Alonso, taču “Aston Martin” pilots apdzina “Mercedes” braucēju un atguva otro vietu. Vadošā trijotne boksos devās divreiz, savukārt “Ferrari” vienības braucēji Šarls Leklērs un Karloss Sainss ar vienu boksu apmeklējumu aizcīnījās līdz ceturtajai un piektajai vietai.

Verstapens veica nevainojamu startu, noturēja pirmo pozīciju un ātri vien izveidoja nelielu, bet drošu pārsvaru pār sekotājiem. Alonso no otrās pozīcijas tikmēr paātrinājās ne tik veiksmīgi un viņu jau pirms pirmā līkuma bija apdzinis Hamiltons. Arī Džordžs Rasels mēģināja tikt garām šī brīža pieredzējušākajam F1 pilotam, tomēr tas neizdevās. Otrā desmitnieka sākumā tikmēr Serhio Peress bija apdzinis Saincu, kuram pēc tam spraigā cīņā tomēr izdevās atgriezties priekšā “Red Bull” pārstāvim.

Astotajā aplī uz īsu brīdi tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods. “Williams” komanda deva pavēli Loganam Sardžentam tehnisku problēmu dēļ apturēt mašīnu trases malā.

Rasels brauca cieši aizmugurē Hamiltonam un Alonso, kad 12. aplī pārāk agresīvi uzbrauca līkuma apmalei, nenovaldīja mašīnu un iespaidīgi ar aizmugures pusi ietriecās trases pretējās puses sienā. Tika nozīmēts drošības auto periods, bet Rasels lēnām atgriezās boksos. Lai gan vizuāli “Mercedes” formula bija pamatīgi cietusi, mehāniķi to ātri vien saveda kārtībā un pārsteidzošā kārtā sportists varēja atgriezties sacīkstē.

Pirmais trijnieks – Verstapens, Hamiltons un Alonso – zibenīgi izmantoja situāciju, lai dotos boksos pēc jaunām riepām, tāpat darīja arī daudzi citi. Tikmēr Leklērs, Saincs un Peress izvēlējās atšķirīgu stratēģiju, pitstopā nedevās, kas viņiem ļāva pacelties uz ceturto, piekto un sesto pozīciju. Pēc tam Alonso turpināja mērķēt uz otro vietu un 22. aplī apdzina Hamiltonu, vēlāk izveidojot nelielu, bet drošu pārsvaru.

36. aplī trasi nemācēja sadalīt Niks de Vrīss un Kevins Magnusens, vispirms abām mašīnām saskaroties pirmajā/otrajā līkumā. Nākamās taisnes beigās De Vrīss bremzēja krietni par vēlu, nobloķēja riteņus, aizķēra konkurentu un abi bija spiesti izbraukt trešā līkuma atkāpšanās zonā. Lai gan sacensības viņi turpināja, nācās palikt pārliecinoši pēdējās pozīcijās.

38. aplī pirmo boksu apmeklējumu veica Peress, nākamo apļu laikā viņa piemēram sekoja Leklērs un Saincs. Šīs trijotnes starpā pozīcijas nemainījās, bet stratēģija izrādījās sekmīga, jo Leklērs trasē atgriezās ceturtajā vietā, Saincs un Peress – aiz viņa. Dažus apļus vēlāk arī visi trīs vadošie braucēji veica riepu nomaiņu, jau otro reizi šajā sacīkstē.

Rasels paveica šķietami neticamo un jau bija pacēlies līdz astotajai vietai. Tomēr 55. aplī pilots kļuva lēns un komanda ziņoja, ka jādodas boksos, lai izstātos. Iemesls – problēmas ar bremzēm.

Kamēr Alonso uz sacensību pēdējo nogriezni bija ticis pie cietajām riepām, Hamiltons saņēma vidējā sastāva riepas un pamazām sāka konkurenta pārsvaru deldēt. Bija zināms, ka Alonso mašīnai ir problēmas ar bremžu pārkaršanu. Pēdējos apļos Alonso tomēr palielināja ātrumu, Hamiltons viņam bīstamā attālumā nenokļuva un finišu sasniedza trešajā vietā, aiz Alonso un pārliecinošā uzvarētāja Verstapena. Leklērs un Saincs ar vienu pitstopu finišēja nākamie, bet Peress boksos iebrauca vēl otro reizi, uzstādot sacensību ātrāko apli.

Spraigi notikumi risinājās cīņās par pēdējām pozīcijām pirmajā desmitniekā. Septīto vietu izdevās sasniegt Aleksam Albonam no vājās “Williams” vienības. Estebans Okons tikmēr pēdējos apļos ar bojātu aizmugurējo antispārnu noturēja aizmugurē Lando Norisu, kurš gan punktus neizcīnīja, jo saņēma piecu sekunžu sodu par nesportisku rīcību. Devītais līdz ar to bija mājinieks Lenss Strols, bet pēdējo punktu “izrāva” Valteri Botass.

Verstapenam šī ir sestā uzvara aizvadītajos astoņos šīs sezonas posmos un jau 41. visā karjerā. Tas nozīmē, ka vēsturiskajā statistikā holandietis ir panācis leģendāro Airtonu Sennu, kurš savulaik F1 čempionātā arī guva 41 uzvaru. Savukārt “Red Bull” komandai šī ir vēsturiska 100. uzvara tās vēsturē.

Tagad gaidām divu nedēļu pārtraukums, bet nākamais posms 2. jūlijā tiks aizvadīts Austrijā.

Kanādas GP rezultāti:

Kopvērtējums: