“Aston Martin” vienības tehniskie dati liecina, ka komandai šīs sezonas laikā varētu izdoties ātruma ziņā noķert vadošo komandu “Red Bull”, vēsta vācu medijs “Auto Motor und Sport”.

Kanādas posmā “Aston Martin” izmantoja būtiski uzlabotu mašīnu, ar ko Fernando Alonso izdevās izcīnīt otro vietu, finišējot mazāk par desmit sekundēm aiz Maksa Verstapena. Jāņem arī vērā, ka Alonso 45 apļu garumā bija spiests braukt ar ierobežotu ātrumu, jo bija aizdomas par problēmām ar degvielas sistēmu, kas gan neapstiprinājās.

Arī Verstapens atzina, ka konkurenti ir pietuvojušies: “No mūsu puses varu teikt, ka šī nebija mūsu labākā sacīkste dēļ riepu temperatūrām un tādām lietām. Bet viņi ar saviem uzlabojumiem ir uzlabojuši savu ātrumu, līdz ar to, protams, bija mums tuvāk.”

Kā vēsta “Auto Motor und Sport”, rūpnīcas simulatorā iegūtie dati liecina, ka, turpinot uzlabot mašīnu, “Aston Martin AMR23” šīs sezonas laikā veiktspējas ziņā varētu panākt “Red Bull RB19”. Kā zināms, ar šo auto Verstapens un Serhio Peress izcīnījuši uzvaras visos līdzšinējos posmos.

Nav noslēpums, ka nākamos lielos uzlabojumus “Aston Martin” plāno uz jūlijā gaidāmo F1 sezonas desmito posmu Silverstounas trasē.

“Savu mašīnu optimālā ekipējumā būsim sagatavojuši uz Austrijas un Lielbritānijas posmiem,” apstiprinājis Alonso.

No sezonas līdera Verstapena kopvērtējuma tabulā Alonso atpaliek 78 punktus, bet tagad ir vairs tikai deviņu punktu attālumā aiz otrajā vietā esošā Peresa.