Transportlīdzeklim ir daudz kustīgu daļu, kas nodrošina tā vienmērīgu un plūstošu darbību. Gan maziem, gan lieliem transportlīdzekļiem ir daudzas funkcijas, par kurām ir svarīgi zināt. Viena no galvenajām vajadzībām ir saprast, kā darbojas piedziņas vārpsta. Jo ja šī daļa bojājas, tas rada nopietnus bojājumus citos būtiskos automašīnas mehānismos.

KAS TAS IR

Piedziņas vārpstai ir dažādi nosaukumi, piemēram, kardānvārpsta, kardāns, propellera vārpsta vai piedziņas līnija, un tā ir piedziņas sistēmas sastāvdaļa. Tā ir caurule ar savienotājiem, ko sauc par jūgiem, kas savienojas ar kardāna savienojumiem. Pēc tam šie savienojumi savieno piedziņas vārpstu ar dzinēju vai citu nekustīgu daļu. Ir vairākas caurules, gultņi un jūgi, kas darbojas kopā, lai piedziņas vārpsta darbotos.

KO TAS DARA

Piedziņas vārpsta ir rotējoša caurule, kas pārnes jaudu no dzinēja uz transportlīdzekļa aizmuguri pie diferenciāļa. Tas notiek, pārraidot griešanās jaudu no priekšpuses uz aizmuguri. Griezes momenta novadīšana no transmisijas uz diferenciāli pēc tam pārraida griezes momentu uz riteņiem, lai transportlīdzeklis pārvietotos. Bez griezes momenta pārnešanas starp atsevišķām sastāvdaļām kustība nav iespējama. Piedziņas vārpsta absorbē kustības un ļauj divām atsevišķām daļām kustēties, nelaužot piedziņas daļas.

PAREIZĀ IZVĒLE

Ja jūsu piedziņas vārpsta salūzt un padara jūsu transportlīdzekli nevadāmu, jums ir jānosaka, kura vārpsta ir jānomaina. Kardāns atšķiras dažādiem transportlīdzekļu tipiem, katram ir atšķirīga konfigurācija. Pareizā daļa būs atkarīga no tā, vai jūsu transportlīdzeklim ir priekšējā, aizmugurējā vai pilna piedziņa.

Zemāk ir norādītas darbības, kas palīdzēs jums izvēlēties pareizo kardānu savam transportlīdzeklim:

  • Nosakiet automašīnas modeli un gadu. Informācija par modeli un gadu palīdzēs noteikt pareizo piedziņas vārpstu jūsu transportlīdzeklim.
  • Nosakiet piedziņas veidu. Jums jāzina, vai jūsu automašīnai ir priekšējā, aizmugurējā vai pilna piedziņa. Tas ir svarīgi, jo kardānvārpstas dizains var atšķirties atkarībā no piedziņas veida.
  • Iestatiet balstiekārtas konfigurāciju. Dažiem transportlīdzekļiem ir piekares funkcijas, kas var ietekmēt piedziņas vārpstas izvēli. Piemēram, transportlīdzekļiem ar neatkarīgu balstiekārtu var būt nepieciešama īpaša veida piedziņas vārpsta.
  • Pievērsiet uzmanību tam, kā izmantojat savu automašīnu. Ja plānojat izmantot transportlīdzekli lielām slodzēm vai ekstremālos apstākļos, jums var būt nepieciešama izturīgāka piedziņas vārpsta vai īpašas modifikācijas.
  • Konsultējieties ar profesionāļiem. Ieteicams sazināties ar kvalificētiem speciālistiem, piemēram, mehāniķiem vai automašīnu izplatītājiem, lai saņemtu konkrētus ieteikumus un padomus par piedziņas vārpstas izvēli. Viņi varēs ņemt vērā visas jūsu automašīnas īpašības un palīdzēt izvēlēties pareizo variantu.