Huans Pablo Montoija ar ironiju atbildējis uz Luisa Hamiltona ierosinājumu ierobežot nākamā gada mašīnu izstrādes termiņu, lai mazinātu “Red Bull” komandas dominanci F1 čempionātā.

Hamiltons uzskata, ka “Red Bull” jau šobrīd varētu būt lielāko uzmanību pagriezuši nākamā gada F1 modeļa izstrādē un prognozē, ka Makss Verstapens tehniskā pārspēka dēļ iegūs arī 2024. gada titulu. Septiņkārtējais čempions gribētu, lai pie nākamā gada modeļa izstrādes turpmāk drīkstētu ķerties ne ātrāk kā noteikumos atrunātā laikā. Tikmēr Montoija atgādina, ka ilgus gadus līdzīgs pārspēks bija “Mercedes” komandai, un Hamiltons tolaik arī bija teju neuzveicams.

“Tas ir jocīgi, jo Luiss tagad nāk un stāsta, ka tas ir negodīgi,” runājot ar “MyBettingSites”, izteicies Montoija. “Viņš jau prognozē, ka Makss uzvarēs čempionātā arī nākamgad. Bet paskatīsimies uz periodu, kad viņš pats dominēja – vai tas biji tu, vai tā bija tava mašīna? Mēs visi priecājāmies, kad tu dominēji šajā čempionātā.”

Montoija arī norāda, ka “Red Bull” inženieri gluži vienkārši labāk par citiem sapratuši, kā, atbilstoši esošajiem tehniskajiem noteikumiem, uzbūvēt visātrāko mašīnu. Tajā pašā laikā, pēc viņa vārdiem, budžeta ierobežojumi lielā mērā ir nostrādājuši, par ko liecina neprognozējamās cīņas pārējo komandu starpā.

“Ir ļoti intriģējoši, kad gaidi nedēļas nogali un nezinu, kurš ar kuru cīnīsies,” saka Montoija. “Līdz šim viss bijis ļoti paredzams. Iepriekš bija “Mercedes”, tad sekoja “Red Bull”, pēc tam “Ferrari” un tad visi pārējie. Tagad ir “Red Bull” un visi pārējie. Bet, ja paskatāmies uz cīņu par trešo līdz divpadsmito vietu, nav ne jausmas, kas gaidāms. Pat “Williams” spēj kvalificēties desmitajā vietā, kas nozīmē, ka arī atrodas šajā cīņā. Budžeta ierobežojumi čempionātam nākuši par labu. Atstatumi ir mazinājušies. Savā ziņā šie noteikumi ir tiešām nostrādājuši. “Red Bull” spējuši spert lielu soli, strādājot pie savas mašīnas, viņi patiešām zina, ko dara un visu ir sapratuši labāk nekā jebkurš cits. Tomēr arī pārējie ir šajā burbulī, kas padara šo par lielisku motoru sportu un dod cilvēkiem iemeslu par to runāt.”