Saistībā ar mērķiem F1 pasaules čempionātā, Vācijas autoražotājs “Audi” pieņēmis lēmumu beigt dalību vairākās citās autosporta disciplīnās.

“Audi Sport” izpilddirektors Rolfs Mihls medijam “Motorsport-Magazin.com” atklājis, ka rūpnīcas valde jau pieņēmusi lēmumu par nākotnes aktivitātēm autosportā. Mērķis tam ir maksimālu uzmanību veltīt dalībai F1 čempionātā sākot ar 2026. gadu, kad notiks apvienošanās ar “Sauber” komandu.

Nākamais gads būs pēdējais, kad “Audi” vienība ar savu elektrisko rallijreida mašīnu piedalīsies Dakaras rallijā. Tāpat tiks pārtraukta rūpnīcas tieša iesaiste autošosejas GT3 klases sacensībās, taču “R8 LMS GT3” auto homologāciju plānots pagarināt, lai to var arī turpmāk izmantot privātās komandas un braucēji. Turpmāk resursi netiks ieguldīti arī Vācijas salonautomobiļu čempionātā (DTM) un šosejas izturības sacīkstēs, kur līdz šim tika atbalstītas klientu komandas.

“Audi” jau strādā pie 2026. gada F1 motora izstrādes un cenšas nolīgt talantīgus inženierus, lai rezultāts attaisnotu liktās cerības. “Sauber” nometnei pirms kāda laika no “McLaren” kā tehniskais direktors pievienojās Džeimss Kejs, bet kā simulatoru braucējs nesen tika nolīgts pieredzes bagātais Nīls Jani.