Šī būs viena no retajām reizēm, kad Formula 1 galvenā uzmanība nebūs pievērsta vadošajām komandām, bet gan peletona beigām – pēc pussezonas pauzes uz starta atkal būs redzams viens no harizmātiskākajiem braucējiem Daniels Rikjardo, kurš “AlphaTauri” rindās aizstās Niku de Vrīsu. Protams, šī nebūt nav vienīgā intriga pirms Ungārijas posma.

Smaidīgāks padoks

“AlphaTauri” galvenais mērķis ir izaudzināt nākamās superzvaigznes “Red Bull” komandai. Niks de Vrīss vienkārši neatbilda šai kategorijai – viņa rezultāti trasē bija lēnāki par Juki Cunodu gandrīz katrā posmā. Protams, 34 gadus veca veterāna iesēdināšana viņa vietā varētu šķist dīvains lēmums, kas nav saskaņā ar vienības pamatprincipiem, tomēr reālākie kandidāti Liams Lovsons un Ajumu Ivasa ir apņēmības pilni noslēgt šī gada sezonu pirms domām par čempionāta maiņu, kamēr Rikjardo laba snieguma gadījumā varētu kļūt par biedu Serhio Peresam.

Rikjardo katastrofālā izgāšanās “McLaren” sastāvā rada bažas par to, cik viegli viņam būs pielāgoties pie “AlphaTauri” stūres, kur komandas biedrs Juki Cunoda startē jau trešo sezonu. Iespējams, abu duelis sezonas otrajā pusē var iecirst naglu viena vai otra sportista karjerā, jo pēdējo gadu laikā abi spēlējuši gan pirmā, gan otrā pilota lomu un nevēlās to darīt atkārtoti. Ielekt komandā sezonas vidū nav viegls uzdevums, taču tieši tā sākās viņa karjera “HRT” komandā 2011. gadā.

Riepu taupīšana

Vides aizsardzības ietvaros “Pirelli” uz šo posmu saražojuši tikai 11 sausā laika riepu komplektus katram braucējam – par diviem mazāk kā ierasts. Šobrīd nokrišņi tiek prognozēti vienīgi uz piektdienas treniņiem. Ja laikapstākļi saglabāsies sausi sestdien, kvalifikācija piedzīvos nelielas izmaiņas, jo Q1 obligāta prasība būs braukšana ar cietāko sastāvu, Q2 – ar vidējo, bet ierasti kvalifikācijai mīkstākais riepu sastāvs būs pieejams tikai Q3.

Tam vajadzētu pavērt arī plašākām opcijām uz potenciālo riepu taktiku svētdienas sacīkstēm. “Pirelli” šogad spēruši soli mīkstakā virzienā un nodrošinājuši braucējus ar C3, C4 un C5 jeb trim mīkstākajiem sastāviem. Hungarorings ir otra lēnākā trase aiz Monako ar vairākiem ļoti lēniem pagriezieniem. Riepu nepārkarsēšana būs nozīmīgs faktors optimālā rezultāta sasniegšanai. Iepriekšējie posmi jau pierādījuši, ka vairākkārt spēku samēri trasē mainās pie dažādas cietības riepām, tādēļ ceram uz aizraujošu un neprognozējamu kvalifikāciju arī šoreiz.

Grafiks: Pirelli

Līderi nesnauž

“Red Bull” šajā nedēļas nogalē ir iespēja kļūt par pirmo komandu čempionāta vēsturē, kas uzvarējusi 12 secīgas sacīkstes, kā arī atkārtot “McLaren” 1988. gada sasniegumu, kas uzsāka sezonu ar 11 uzvarām pirmajos 11 posmos. Ja ar rezultātiem trasē nebūtu pietiekami, čempionāta līderi sagatavojuši uzlabojumu pakotni savam jau tā neuzvarajam RB19 modelim.

Trasē ir vairāki asi un lēni līkumi, kas radīs slodzi bremžu sistēmai, kā arī apdzīšana ir ļoti sarežģīta, tādēļ jebkādi misēkļi kvalifikācijā var maksāt dārgi (ņemot vērā pēdējos posmus šis vairāk attiecināms Serhio Peresa virzienā).

Tāpat uzlabojumus atveduši arī “Mercedes”. Iespējams, tieši Luiss Hamiltons ir reālākais kandidāts, kurš varētu apturēt buļļu dominanci. ‘Sudraba bultas’ atsevišķos posmos nebija tālu no Maksa un vismaz sezonas pirmās puses rezultāti liecina, ka Hungarorings būs piemērotāks “Mercedes” un “Aston Martin” komandām cīņā par otro vietu konstruktoru kausā ar “Ferrari”.

Uz palikšanu

Viens no lielākajiem melnajiem zirdziņiem šogad ir “McLaren”. Pirmssezonas testos un atklāšanas posmā Bahreinā viņu mašīna bruka un juka. Tos retos brīžus, kad izdevās veikt ieskaites apļus tie bija nožēlojami lēni, tomēr komanda pratusi atrast ceļu atpakaļ uz gaidītajiem rezultātiem un pēdējie uzlabojumi ļāva Norisam izcīnīt ceturto vietu Austrijā, bet uz Lielbritāniju, kad izmaiņas piedzīvoja arī Oskara Piastri mašīna, abi “McLaren” brauceji iekļuva Top 4.

Tik labus rezultātus nebija gaidījuši pat viņi paši. Silverstona ir ļoti atšķirīga trase, kas gandrīz pilnībā tiek paveikta ar pilnu gāzi grīdā. Nebūsim naivi cerībās uz vēl pjedestāliem, tomēr Noriss un Piastri noteikti ir kandidāti uz vēl vienu ražīgu posmu un izšķirošā pārsvara iegūšanu cīņā ar “Alpine” par piekto vietu konstruktoru kausā.

Spēks ir matos

Lai gan pats noliedzis jebkādu saikni ar jaunās Bārbijas filmas iznākšānu, Niko Hilkenbergs ar balinātiem matiem uz Ungāriju ieradies kā īstens Kens. Acīmredzot, noskatījies, kā Alekss Albons ar gaišajiem matiem rāda brīnumus pie “Williams” stūres.

Jokus pie malas, Hilkenbergam šosezon diezgan bieži izdevies pieveikt komandas biedru Kevinu Magnusenu, lai gan abi mokās ar strauju riepu nodilumu un “Haas” mašīnas atbilstību tikai kvalifikācijām. Hilkenberga sniegums nav palicis nepamanīts un pastāv iespēja, ka kuru katru brīdi tiks paziņots par līguma pagarināšanu uz 2024. gadu. “Williams”, “Haas” un “Alfa Romeo” komandas šķir tikai divi punkti. Atceroties aizpagājušā gada haosu, Ungārijā viss var strauji mainīties. Vai Niko izdosies vēlreiz pierādīt savu piederību elitei?

Kļūsti par F1LV patronu!
Piedalies F1 prognožu spēlē!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!