Beļģijas GP sprinta kvalifikācija tika aizvadīta žūstošā trasē, bet uzaru izcīnīja sezonas līderis Makss Verstapens. Pašā izskaņā “Red Bull” pilots ar niecīgu pārsvaru uzveica Oskaru Piastri un Karlosu Saincu.

Sprinta kvalifikācija sākās 35 minūtes vēlāk par plānoto laiku, jo Spā trasē atgriezās nokrišņi un tobrīd turpināja līt. Sākoties cīņām par starta vietām, trase aizvien bija slapja, bet lēnām žuva, un piloti varēja izmantot vidēji slapjam laikam paredzētas riepas.

Pirmajā kārtā cīņu pabeidza Juki Cunoda, Valteri botass, Kevins Magnusens, Guanju Žou un Niko Hilkenbergs, kurš tā arī līdz galam neveica nevienu lidojošo apli. Par mata tiesu no izskrišanas palika Džordžs Rasels, paliekot 15. pozīcijā – pēdējā aplī “Mercedes” pilots pieļāva kļūdu bremzējot un izbrauca pāri asfalta drošības joslai. Ātrākais bija Verstapens, kuram sekoja Luiss Hamiltons un šodienas jubilārs Fernando Alonso – šī brīža vecākajam F1 pilotam aprit 42 gadi.

Otrās kārtas iznākumu lielā mērā ietekmēja Lensa Strola avārija. “Aston Martin” pilots bija vienīgais, kurš trasē izbrauca ar slikiem, tomēr jau pirms lidojošā apļa komandai ziņoja, ka šāds gājiens bija pāragrs. Tā kā laika riepu maiņai vairs nebija, nācās veikt lidojošo apli. Vietām ideālā trajektorija bija sausa, bet ne visur un vienā no līkumiem mašīna nenoturējās trasē, pilotam ietriecoties barjerā. Tā kā līdz laika atskaites beigām bija atlikusi vien pusminūte, sesija tika pārtraukta un neatsākās.

Tobrīd 11. vietā atradās Daniels Rikjardo, bet rezultātus nebija paguvuši uzstādīt “Williams” piloti Alekss Albons un Logans Sardžents, kā arī Strols un viņa komandas biedrs Alonso. Viņi līdz ar to trešajā kārtā neiekļuva. Jāpiebilst, ka Sardžents iepriekš vienā no epizodēm izbrauca ārpus trases un saslīdēja, taču viss beidzās veiksmīgi un bez avārijas. Ātrākais atkal bija Verstapens, kuram sekoja Hamiltons un Serhio Peress.

Sākoties trešajai kvalifikācijas daļai, asfalts jau bija pietiekoši sauss, lai visi varētu izmantot mīkstākā sastāva sausā laika riepas. Izšķirošajā cīņā pēc pirmajiem veiktajiem apļiem vadībā bija Hamiltons, kuram 0.088 sekundes zaudēja Verstapens. Tomēr trase strauji žuva un rezultāti tika uzlaboti.

Verstapenam izdevās nobraukt apli ātrāk par visiem un sasniegt pirmo starta vietu uz sprinta sacīksti, bet tikai 0.011 sekundes zaudēja Oskars Piastri, kamēr 0.025 sekundes lēnāks bija Karloss Saincs. Tālāk ierindojās Šarls Leklērs, Lando Noriss un Pjērs Gazlī. Pirmo desmitnieku noslēdza Hamiltons, Peress, Estebans Okons un Rasels, kurš ieņēma desmito vietu.

Sakarā ar šodien notikušās kvalifikācijas aizkavēšanos, sprinta sacīkstes starts tiks dots plkst. 18:05 pēc Latvijas laika, nevis 17:30, kā bija sākotnēji plānots. Savukārt svētdien risināsies “Grand Prix” sacīkste, kas sāksies plkst. 16:00.

Sprinta kvalifikācijas rezultāti: