Helmuts Marko jokojot atzinis, ka Makss Verstapens un sacīkšu inženieris Džanpjero Lambiase Beļģijas GP kvalifikācijā strīdējušies kā “vecs precēts pāris”. Tikmēr “Red Bull” pilots, kurš svētdien startēs no sestās pozīcijas, par skaidru mērķi nospraudis uzvaras izcīnīšanu.

Trešajā kārtā iekļuvis vien ar desmito ātrāko rezultātu, Verstapens emocionāli sacīja savam sacīkšu inženierim, ka vajadzējis veikt divus lidojošos apļus pēc kārtas. Lambiase argumentēja, ka tādā gadījumā pēdējā aplī, kad trase bija daudz sausāka, viņam vairs nebūtu atlikusi enerģija to nobraukt pietiekami ātri. Kvalifikācijas izskaņā sasniedzis ātrāko apļa laiku, Verstapens pa radio atvainojās par karstasinīgajā manierē pateikto.

“Viņi sarunājās kā vecs precēts pāris,” jokoja Marko. “Kādu laiku viņi strīdējās par to, kā būtu bijis pareizāk braukt. Bet tagad atkal viss ir labi. Tāds ir Makss, kad jūt spiedienu vai neparāda pietiekami labu veikumu, jo viņš vienmēr grib maksimumu. Tā ir viena no iezīmēm, kas padara viņu tik neticami konkurētspējīgu. Viņš pieļāva kļūdu devītajā līkumā un arī pirmo līkumu nebija izbraucis optimāli. Bet viņš to piefiksē, un šādas kļūdas pieļauj tikai vienreiz. Sajutis spiedienu, viņš savu sniegumu uzlabo.”

Verstapens skaidro: “Dažkārt tā notiek, bet parasti šādas sarunas netiek pārraidītas. Mēs abi dažkārt spējam būt diezgan emocionāli un skarbāk izteikties, bet pēc tam vienmēr to nolīdzinām, līdz ar to viss ir labi. Godīgi sakot, man nevajadzētu šeit neko komentēt šajā sakarā, par tādām lietām man jādiskutē ar Džanpjero.”

Otrajā kvalifikācijas daļā “Red Bull” pilots žūstošajā trasē neesot juties pārliecināts, vai var braukt ātrāk un uzskata, ka viņam ļoti paveicies tikt pēdējā kārtā.

“Apstākļi bija ļoti sarežģīti, trase ļoti strauji žuva un savā pēdējā aplī otrajā kvalifikācijas kārtā man nebija pārliecības braukt ātrāk, tāpēc ļoti paveicās, ka biju desmitais,” skaidro Verstapens. “Trešajā kārtā pieejami divi riepu komplekti un tu saproti, ka vari braukt nedaudz ātrāk, riskēt nedaudz vairāk, un tieši to mēs darījām pēdējā aplī. Zinu, ka svētdien soda dēļ būs jāstartē zemāk, bet tas bija labākais, ko šajā kvalifikācijā varēju paveikt.”

Beļģijas GP kvalifikācijas video apskats >>

Pēc soda par ātrumkārbas maiņu svētdien Verstapens startēs tikai sestais, taču mērķis ir uzvarēt. Pirms gada Spā-Frankošampas trasē holandietis startēja pēdējais, jo bija pārsniedzis atļauto dzinēju daudzumu, taču, neskatoties uz to, spēja finišēt pirmais.

Pagājušajā gadā man bija vēl vairāk sodu un mēs tāpat spējām uzvarēt,” atgādina divkārtējais F1 čempions. “Līdz ar to uzvara ir mērķis uz svētdienas sacīksti. Tomēr vēl priekšā sestdiena. Jāskatās, kādi būs laikapstākļi un, kāda izvērtīsies sestdienas sacīkste.”

Beļģijas GP svētdienas starta kārtība: