Neskatoties uz piedzīvoto avāriju Itālijas GP otrajā treniņā, Serhio Peress atzinis, ka šī bijusi viena no labākajām F1 treniņbraucienu dienām pēdējā laikā. Makss Verstapens stāsta, ka vēl ir jāpastrādā, lai uzlabotu ātrumu, bet Karloss Saincs ir ļoti cerīgi noskaņots, jo Moncas trasē “Ferrari” mašīna uzvedas krietni labāk nekā iepriekš.

Peress beidzot atkal jūtas ātrs

“Red Bull” pilots Peress avāriju piedzīvoja, kad līdz otrās treniņsesijas beigām Moncas trasē bija palikušas deviņas minūtes. Pēdējā līkumā pilots izbrauca par tālu ārmalā, trāpīja uz grants un tālāk jau spēkratu nokontrolēt nebija iespējams. Mašīna ar aizmuguri viegli uztriecās barjerai, kā rezultātā tika bojāts antispārns. Peress šajā treniņā uzrādīja trešo ātrāko rezultātu.

“Mašīna neiegriezās vajadzīgajā trajektorijā, centos to noturēt trasē,” avāriju izskaidro Peress. “Šķita, ka visu kontrolēju, bet tad uzbraucu grants joslai, un spēle bija beigusies. Barjeru aizskārtu pavisam nedaudz, bojājumi neizskatās lieli un beigās neko īsti nezaudējām, jo bija atlikusi iespēja veikt tikai divus apļus. Pozitīvais moments, ka mašīna ir ātra un jūtos tajā komfortabli. Domāju, ka atrodamies labā situācijā pirms atlikušās nedēļas nogales. Ļoti laba piektdiena – labākā, kādu esam piedzīvojuši pēdējā laikā.”

Piektajā vietā palika otrs “Red Bull” pilots Makss Verstapens: “Mēs braucām ar dažādi pozicionētiem antispārniem, tagad jāanalizē, kurš variants darbojas labāk. Moncā var būt sarežģītas situācijas. Domāju, ka varēju būt ātrāks. Vēl joprojām turpinājām regulēt mašīnu, lai būtu līdzsvars starp lēnajiem un ātrajiem līkumiem. Esmu drošs, ka beigās viss būs labi. Bija grūti panākt, lai otrajā treniņā viss izskatītos labi, tāpēc vēl ir darāms darbs. Pēdējā lidojošajā aplī mani nedaudz aizkavēja un arī garo distanču simulācijā nevarēju veikt daudz apļus, tādēļ šobrīd kopējā aina nav īsti skaidra. Tomēr visiem situācija bija vienāda un vēl iespējami uzlabojumi.”

Vai “Ferrari” savā māju posmā uzvarēs?

“Ferrari” komandai bija grūtības iepriekšējā posmā Zandvortā, kur bija nepieciešams liels piespiedējspēks. Tikmēr ātrajā Moncas trasē pirmais otrajā treniņā bija Karloss Saincs. Viņš atzīst, ka jūt uzlabojumus mašīnas veiktspējā.

“Godīgi sakot, šī bija izdevusies diena,” saka Saincs. “Jauki atgriezties šādā trasē, kur jau no pirmā apļa ir jūtams, ka mašīna atkal uzvedas normāli, nevis tā kā Zandvortā. Kaut kāda iemesla dēļ šeit tā uzreiz adaptējās daudz labāk, to bija daudz vieglāk noregulēt un pilotēt. Nesaku, ka uzvarēsim kvalifikācijā un sacīkstē, bet braukt bija daudz vieglāk.”

“Mercedes” komanda nedēļas nogali sāk nepārliecinoši

Kamēr Džordžs Rasels ieņēma devīto vietu, tikai 17. pozīcijā ierindojās otrs “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons. Komandas trases inženierijas šefs Endrjū Šolins atzīst, ka vēl ir daudz jāpastrādā, lai piloti kļūtu konkurētspējīgi.

“Ar visiem sarkanajiem karogiem šī bija nemierīga diena, un arī mūsu mašīnas pašlaik neatrodas labās pozīcijās,” saka Šolins. “Būs jāpastrādā, lai uz atlikušo nedēļas nogali tās sagatavotu labāk. Vēl jāpiestrādā gan pie atsevišķiem ātrajiem apļiem, gan garajiem braucieniem, ja gribam būt konkurētspējīgi. Nekā vairāk nav ko teikt. Jātiek galā ar mašīnu.”

Sestdien notiks trešais treniņš (plkst. 13:30 pēc Latvijas laika) un kvalifikācija (plkst. 17:00), bet svētdienas pēcpusdienā risināsies Itālijas GP sacīkste (plkst. 16:00).