“Ferrari” komandai izdevies izcīnīt uzvaru kvalifikācijā pirms svētdien gaidāmā māju posma Itālijā. Spāņu pilots Karloss Saincs nodrošināja pirmo starta vietu, ar nelielu pārsvaru uzveicot Maksu Verstapenu un Šarlu Leklēru.

Šī bija otrā kvalifikācija šosezon, kurā pilotiem pirmajā kārtā bija jāstartē ar cietajām riepām, otrajā ar vidējā sastāva riepām un pēdējā – ar mīkstajām. Saincs un Leklērs Q1 iesildīšanās apļos nebija iekļāvušies noteiktajos apļu laikos, kas tika ieviesti, lai sportisti varētu izvairīties no burzmas. Tomēr sodus tiesneši viņiem nepiešķīra, līdz ar ko “Ferrari” piloti Moncas trasē sacīksti varēs uzsākt no no pirmās un trešās vietas.

Saincs trešajā kārtā bija līderis jau pēc pirmā lidojošā apļa, ko veica ar laiku 1:20.532 un tobrīd par 0.032 sekundēm pārspēja Leklēru, kamēr Verstapens bija izbraucis pārāk plaši “Della Roggia” līkumā un zaudēja 0.099 sekundes. Otrajā mēģinājumā sākotnēji Leklērs pacēlās uz pirmo vietu, bet Verstapens viņu pārspēja. Tomēr Saincs apli nobrauca vēl ātrāk – 1:20.294, pārspējot “Red Bull” pilotu un savu komandas biedru.

No otrās rindas kopā ar Leklēru startēs Džordžs Rasels, trešajā rindā stāsies Serhio Peress un Alekss Albons, bet ceturtajā – Oskars Piastri un Luiss Hamiltons. Pirmo desmitnieku noslēdza Lando Noriss un Fernando Alonso.

Šī nav pirmā reize šosezon, kad “Ferrari” izdevies izcīnīt pirmo starta vietu. Azerbaidžānas un Beļģijas posmos no “pole position” startēja Leklērs. Tikmēr Verstapens svētdien mēģinās izcīnīt jau desmito uzvaru pēc kārtas, kas būtu jauns F1 rekords.

Sacīkstes starts plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Itālijas GP kvalifikācija: