Karloss Saincs atzinis, ka pašreizējās F1 mašīnas, kuru piekare ir ļoti cieta, sportistiem ilgtermiņā var radīt veselības problēmas. Citi piloti viņa apgalvojumam piekrīt, daži jau saskārušies ar nopietnām muguras sāpēm.

Lai gan par pēdējās paaudzes F1 spēkratu ietekmi uz braucēju veselību tika runāts jau pērn, kad stājās spēkā jaunie tehniskie noteikumi, tēma atkal tika pacelta Itālijas GP nedēļas nogalē.

“Manuprāt, jaunie noteikumi ir lieliski, jo veic tieši to funkciju, kas autosacīkstēs nepieciešama,” sacīja “Ferrari” komandas pilots Saincs. “Bet vai mašīnām ar šādu svaru būtu jābūt tik cietām, ka tas ietekmē braucēja kaklu un muguru? Man tas vairāk ir filozofisks jautājums. Varbūt F1 vadībai un visiem vajadzētu padomāt, cik liela maksa pilotam jāmaksā ar veselību par savu karjeru, un jācīnās ar to. Sevišķi grūti ir tādā trasē kā Monako, bet es vairāk domāju par to, kas notiks ilgtermiņā.”

“Haas” pilots Niko Hilkenbergs Moncā atzina, ka šī gada mašīna ir cietākā, ar kādu viņš jebkad startējis.

“Šī mašīna pilnīgi noteikti ir ļoti, ļoti cieta – cietākā, ar kādu esmu jebkad braucis un pieredzējis savā F1 karjerā,” viņš sacīja. “Vairums pilotu uzskata, ka pie šīs lietas būtu jāstrādā. Dažreiz arī sacīkstēs tas pilotu ierobežo, jo, kad gribi pavirzīties nost no netīrā gaisa, auto cietības dēļ īpaši nevari izmantot trases apmales. Es pats sāpes neesmu izjutis, bet katrs cilvēks ir savādāks, katram ir atšķirīga sēdpozīcija.”

Tikmēr “McLaren” braucējs Lando Noriss atklāj, ka saskāries ar muguras sāpēm: “Man patiktu, ja šajā ziņā noteikumi tiktu pamainīti. Es piekristu, ja mašīnas paliktu mīkstākas, tādas kā bija starp 2019. un 2021. gadu. Man nācies mazāk sēdēt un trenēties, lai vairāk nostiprinātu muguru, īpaši tās lejasdaļu. Pēdējos 12 mēnešos bijušas daudz problēmas ar to.”

Valteri Botass no “Alfa Romeo” nometnes tikmēr saka, ka jau sen sabeidzis savu muguru: “Es iznīcināju savu muguru jau 2015. gadā, tāpēc tā neko vairs nejūt. Līdz ar to to, man ir vienalga. Galu galā visi vienmēr auto veiktspēju nostādīs augstāk par komfortu. Tāpēc ir jāuzlabo noteikumi, jo komandas pašas savas mašīnas neveidos mīkstākas, ja tādā gadījumā tās kļūs lēnākas.”